سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۹:۳۶:۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۱

وزیر کشور تاجیکستان از سمت خود برکنار شد

این احتمال وجود دارد که قهارف به زودی به سمت دبیر شورای امنیت ملی تاجیکستان که بیش از شش ماه کرسی ریاست آن خالی است، انتصاب شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، پس از صدور فرمان برکناری وزیر کشور تاجیکستان بر اساس فرمان دیگری از  “امامعلی رحمان”، ژنرال “رمضان رحیم ا‌ف” که تاکنون سمت معاون اولی این وزارت‌خانه را بر عهده داشته است، جانشین قهارف شد.

اگرچه در فرمان رئیس جمهوری تاجیکستان علل برکناری این مقام مهم کشوری توضیح و اعلام نشده ‌است ولی بنابر اعلام کارشناسان رحمان با برکناری وی اجرای طرح جابجایی کادرهای کلیدی کابینه دولت ۲۰ ساله خود را آغاز کرده است.

کارشناسان با اشاره به این که هیچ دلیلی برای برکناری وزیر سابق کشور عنوان نشده تاکید می‌کنند: این احتمال وجود دارد که قهارف به زودی به سمت دبیر شورای امنیت ملی تاجیکستان که بیش از شش ماه کرسی ریاست آن خالی است، انتصاب شود.

به گفته آنان، وزیر برکنار شده کشور که حدود ۳ سال این سمت را برعهده داشت از شخصیت‌های حرفه‌ای و با سابقه در سیستم وزارت کشور تاجیکستان بود اما آنچه که جامعه تاجیک از انتصاب وی در زمینه کاهش فساد و تنظیم بیشتر فعالیت نهادهای این وزارتخانه داشتند، نتوانست برآورده سازد.

این کارشناسان همچنین معتقدند: نارضایتی مردم از فعالیت نهادهای وزارت کشور و ماموران پلیس همچنان که در گذشته بود به همان اندازه باقی مانده و هیچ تغییری در دوران رهبری قهار ف در این وزارتخانه دیده نشده ‌است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید