عابدینی: نمی‌خواهند فوتبال درست شود/نگرانم باز هم برای فوتبال رئیس انتخاب کنند/به کفاشیان گفتم دو سال طول کشید بفهمی کجا هستی!
امیر عابدینی می‌گوید: با این وضعیت، دوباره دیگران رئیس فدراسیون فوتبال را انتخاب می کنند.
به گزارش خبرآنلاین؛ امیر عابدینی مدیر عامل داماش گیلان، می گوید: «امیدوار بودیم این بار رئیس فدراسیون را انتخاب نکنند ولی با اتفاقاتی که من می بینیم، دوباره رئیس را دیگران انتخاب خواهند کرد.» او در گفت و گو با خبرآنلاین در این باره توضیحاتی می دهد و همچنین از وضعیت داماش می گوید.

*پیش بینی شما در مجمع درست از آب در آمد و آقای حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون برای انتخابات مجلس کاندید شد.
البته من پیش بینی نکرده بودم بلکه تعبیرم این بود. به هر حال با توجه به حکم سنگینی که برای تیم تالش دادند اینطور به نظر می رسید.
*البته شما گفته بودید که بازیکنان تالش علیرغم محرومیت دارند بازی می کنند.
بالاخره در فوتبال صفایی است دیگر!
*وضعیت داماش این روزها خوب است؟
بد نیست. نه بازیکنی را فروخته ایم و نه قصد داریم کسی را جذب کنیم. یعنی می خواهیم مانند نیم فصل اول به کار ادامه دهیم.
*آقای قاسمپور هم که جدا شدند.
بله، ایشان تشریف آوردند و گفتند که دیگر نمی آیند. ظاهرا استخاره گرفتند و بد در آمد.
*مشکلی وجود داشت که ایشان استخاره گرفتند؟
نه مشکلی که نبود. ما دو جلسه ای با هم حرف زدیم. آقای قاسمپور نگرانی اش آینده بود. یعنی می گفت که می ترسم مشکل مالی برای تیم به وجود بیاید. من هم به او گفتم مگر بقیه مشکل مالی ندارند؟ الان پرسپولیس ۱۱ میلیارد تومان بدهی دارد ولی ما که این بدهی را نداریم، بلکه فقط تعهد داریم. داماش امسال بیشتر از اغلب تیم ها به بازیکنانش پول داده. بین ۳۲ تا ۵۰ درصد از پول بایکنان را داده ایم. در وضعیت اسفناک فوتبال ایران، ما به بازیکنان خود خوب پول داده ایم.
*قرار است آقای تارتار سرمربی داماش شود؟
او جزو گزینه هایی است که از بقیه به تیم نزدیکتر است. تارتار بازیکن من بوده و ارتباط خوبی با هم داریم. خیلی خوب او را می شناسم. مهدی هم با روحیات من آشناست. همان زمان که برایم بازی می کرد، حدس می زدم در آینده مربی خوبی خواهد شد.
*شنیده اید که شاید انتخابات فدراسیون فوتبال در روز ۱۵ اسفند برگزار شود؟
خیلی خوب است دیگر. با انتخابات مجلس یکی می شود!
*شما در مجمع فدراسیون فوتبال کلا اعصابتان خرد بود. انگار مشکلی وجود داشت.
اعصابم خرد نبود، غصه فوتبال را می خوردم و می دیدم دوستان متاسفانه دارند کارهایی می کنند که فوتبال اوضاعش بدتر می شود.
*شما نگران چه چیزی هستید؟
من نگران این هستم که باز رئیس را برای فدراسیون انتخاب کنند. دلمان خوش بود که مجمع داریم و قرار است اعضا رئیس را انتخاب کنند. دلمان خوش بود که هیات رئیسه داریم و آنها این بار نمی گذارند کسی بیاید رئیس را انتخاب کند ولی متاسفانه با رفتارهایی که من دیدم فهمیدم نمی خواهند فوتبال درست شود.
*البته با توجه به چگونگی انتخاب اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس، انتخاب رئیس هم عادی است.
این دو تیم دولتی هستند ولی فدراسیون فوتبال که یک NGO مستقل است. نباید رئیس فدراسیون فوتبال را دولت انتخاب کند، بلکه جایگاه او جایگاه مردمی است و باید مجمع رئیس را انتخاب کند.
*بعد از مجمع علیرغم بحث های تندی که با آقای کفاشیان داشتید، با او می گفتید و می خندیدید!
آقای کفاشیان به من گفت چرا باور نمی کنی من با این اساسنامه در فوتبال اذیت شدم من هم به او گفتم اذیت شدی چون از جنس فوتبال نبودی. فقط دو سال طول کشید که بفهمی کجا هستی!