تعدادی از خبرنگاران به خاطر حرف‌های امیر قلعه‌نویی، علیه سرمربی تراکتورسازی شکایت کردند.

 امیر قلعه‌نویی هفته پیش در مصاحبه‌ای اظهارنظری درباره بخشی از خبرنگاران کرده بود که با موضع‌گیری ۶۰ خبرنگار روبه‌رو شد. این خبرنگاران در واکنش به صحبت‌های تند قلعه‌نویی دست به کار شدند و با انتشار بیانیه‌ای این حرف‌ها را محکوم کردند و از کمیته انضباطی و ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌یی فوتبال خواستند مقابل «فردی که هنوز طریق مودبانه سخن گفتن در رسانه‌ها را نیاموخته» برخورد «قاطع» داشته باشند.

 پس از انتشار این حرف‌ها قلعه‌نویی دوباره بر حرف‌هایش پافشاری کرد و به ایسنا گفت از هرگونه شکایتی استقبال می‌کند. پس از این گفت‌وگو‌‌ همان خبرنگارانی که بیانیه‌ای را علیه قلعه‌نویی صادر کرده بودند شکایت‌نامه‌ای را تنظیم و در اختیار کمیته انضباطی و ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌یی فوتبال گذاشتند.

در بخشی از این شکواییه آمده است: ‌ مشخص نیست فوتبال ایران در چه مسیری گام بر می‌دارد که فردی با این همه «داعیه» بد‌ترین الفاظ و هتک حرمت‌ها را نسبت به جامعه شریف و زحمتکش «رسانه» ابراز می‌دارد و معلوم نیست که حضرات از کدام قدرت پشت گرم هستند که به این توهین‌ها و ناسزا‌ها ناجوانمردانه پای می‌فشارند و حتی در مصاحبه‌های بعدی هم بر آن تهمت‌ها اصرار می‌ورزند.

اعتقاد نداریم در هیچ عرصه‌ای همه چیز به صورت «مطلق» وجود دارد که این قشر می‌خواهد «رسانه» باشد یا «مربی» ولی فرضا اگر نقیصه‌ای در یکی از بخش‌های اقشار مختلف رسانه باشد آیا می‌توان دلیلی بر بیان «هر» حرفی و «ناسزا» و هتاکی بر این مجموعه خودم و شریف باشد؟!!

این توهین، هشداری است به جامعه شریف علاقمندان به رشته پاک فوتبال که تشنه حقیقت می‌باشند، اینکه «هر» فردی به خود اجازه دهد «هر» توهینی را باید نثار «هر» قشری نمود تا قدرت، صلابت و اهمیت خود را به اثبات برساند، شاید آنان در فکر القای فرهنگ نوظهور خود می‌باشند، غافل از اینکه فرهنگ متمدن ایرانی اعتقاد دارد: «ادب مرد به ز دولت اوست» و اینکه «سرمایه مرد ادب اوست».

در ادامه این خبرنگاران خواستار بررسی فوری این شکواییه و ارجاع آن به کمیته‌ انضباطی فدراسیون فوتبال و نیز ستاد پیگیری تخلفات حرفه‌ای فوتبال شده‌اند.

منبع:  فردا