جمعی از یهودیان در رژیم صهیونیستی موسوم به یهودیان حریدی در ۱۰ روز گذشته به سیاست‌های سران سیاسی تل‌آویو اعتراض کردند.

این افراد روز گذشته با پوشیدن لباس‌هایی راه‌راه و نصب قطعه‌ کاغذهایی کوچک به رنگ زرد بر روی سینه خود به زبان آلمانی نوشتند: «یهودی».

به گفته سران رژیم صهیونیسنی این اقدامات یادآور نحوه رفتار نازی‌ها در دوران آلمان نازی با یهودیان است.

ایهود باراک وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واکنشی عصبی به این پدیده آن را اقدامی ترسناک و شوک‌آور توصیف کرد.

ایهود باراک با اشاره به لباس راه‌راهی که کودکان پوشیده‌اند و دستان خود را به نشانه تسلیم بالا برده‌اند و روی کاغذ زردرنگ روی سینه خود نوشته‌اند «یهودی»، آن را عبور از خطوط قرمز اعلام کرد و بزرگان دینی در این رژیم را مسئول اینگونه اقدامات دانست.

از طرف دیگر، افنر شالیو رئیس یادبود آنچه تل‌آویو آن را هولوکاست می‌خواند، ادعا کرد که اقدام معترضان در استفاده از علائم و نشانه‌هایی که به رفتار نازی‌ها با یهود اشاره می‌کند، توهین به یهودیانی است که پس از جنگ جهانی دوم از دست آلمان‌ها جان سالم به در بردند.

این مسئول صهیونیست که با رادیو رژیم صهیونیستی گفت‌وگو می‌کرد، مدعی شد که این اقدامات غیرقابل قبول و اهانت به ارزش‌های یهودی است.

معترضان در دست‌نوشته‌های خود اسرائیل را «رژیم صهیونیستی» توصیف و اعلام کردند که تل‌آویو حملاتی بی‌سابقه به جامعه حریدیان آغاز کرده است.

رسانه‌های صهیونیست در رژیم صهیونیستی این دسته از یهودیان را یهودیان دینی افراطی نام می‌نهند.

الجزیره با بیان این مطلب اعلام کرد که این دسته از یهودیان اعتقادی به چیزی به نام «کشور اسرائیل» ندارند و معتقدند که این امر با ظهور حضرت عیسی (ع) محقق خواهد شد.

فارس -در روزهای گذشته یهودیان حریدی با بیان اینکه صهیونیست‌ها یهودی نیستند، روز گذشته اعلام کردند که اجازه نخواهند داد که سیاست‌های تل‌آویو، فرهنگ غربی را بر آنان تحمیل کند.