محسن نایبی فرماندار تهران عصر امروز پنجشنبه در کنفرانس خبری در بیان آخرین آمار داوطلبینی که از آنان برای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام به عمل آمده است، گفت: امروز ۸۷ نفر در فرمانداری تهران برای شرکت در انتخابات مجلس نهم ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۲ نفر آقا و ۱۵ نفر خانم هستند.

وی افزود: همچنین امروز ۸۴ نفر از حوزه انتخابیه تهران در وزارت کشور برای شرکت در انتخابات مجلس نهمثبت نام کردند که از این تعداد ۶۸ نفر آقا و ۱۶ نفر خانم هستند.

به گفته نایبی امروزدر مجموع۱۷۱ نفر در حوزه انتخابیه تهران برای شرکت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۴۰ نفر مرد و ۳۱ نفر زن هستند.

فرماندار تهران در ادامه با بیان اینکه تا امروز ۶۳۰ نفر از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ثبت نام کرده اند، گفت: از این تعداد ۶۰۷ نفر ثبت نامشان نهایی شده است و ۲۳ نفر نیز در حال طی کردن مراحل ثبت نام خود هستند.

وی در ادامه در خصوص مدارک تحصیلی داوطلبینی که ثبت نام کرده اند نیز گفت: از این تعداد یک نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم، یک نفردارای مدرک تحصیلیفوق دیپلم، ۵۳ نفر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، ۴۳۳ نفر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، ۱۱۹ نفر دارای مدرک تحصیلی دکترا و همچنین سایر افراد دارای مدارک تحصیلی حوزوی هستند.

فرماندار تهران در ادامه در بیان فراوانی سنی ثبت نام کنندگان نیز گفت: ۲۲۶ نفر در محدوده سنی۳۰ تا ۴۰ سال ثبت نام کردند که دارای بیشترین فراوانی در این محدوده سنی هستند.

وی ادامه داد: در محدوده سنی ۴۱ تا ۵۰ سال ۲۱۸ نفر، ۵۱ تا ۶۰ سال ۱۳۲ نفر ،۶۱ تا ۷۰ سال ۲۴ نفر و در محدوده سنی ۷۱ تا ۷۵ سال نیز۷ نفر تاکنون ثبت نام کرده اند.