استان ایلام امروز میزبان رئیس جمهور و هیات دولت است .
به گزارش واحد مرکزی خبر ، استاندار ایلام گفت : در ادامه دور چهارم سفرهای استانی رئیس جمهور و هشت عضو کابینه چهارشنبه به استان ایلام سفر می کنند .
آقای اعلایی افزود : رئیس جمهور در این سفر ۲ روزه با مردم شهرستانهای مختلف استان دیدار و گفتگو می کند .
وی گفت :  بررسی مصوبات سه سفر گذشته و تعیین تکلیف نهایی این مصوبات از دیگر برنامه های ویژه هیات دولت به استان ایلام است .
استاندار ایلام افزود : وزیران نیز با سفر به هشت استان ضمن بررسی پیشرفت مصوبات دورهای اول ، دوم و سوم سفرهای استانی هیات دولت ، مشکلات  ،کمبودها و راههای تسریع در اجرای مصوبات را در این مناطق پی گیری می کنند.
آقای اعلایی اضافه کرد : حضور در جمع مردم ، سفر به شهرهای مختلف استان و سخنرانی در جمع مردم ، شرکت در کارگروه اشتغال ، حضور در جلسه هیات دولت ، دیدار با خانواده شهدا ، ایثارگران ، برگزیدگان و مدیران اجرایی از برنامه های رئیس جمهور در دور چهارم سفرهای استانی است .
وی گفت : در این سفر ، ۴۶ طرح عمرانی ، صنعتی ، تولیدی ، خدماتی ،  کشاورزی ، بهداشتی و ورزشی بهره برداری و یا اجرای آن آغاز می شود  که کارخانه فولاد نورد مهران با تولید سالیانه ۱۵۰ هزار تن انواع میلگرد ، اشتتغالزایی ۱۲۰ نفر و سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال و  همچنین  ۴۸۰ واحد مسکونی با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال در مهران  از جمله مهمترین این طرح هاست .
آقای اعلایی افزود : هزینه اجرای این طرح ها ۳ هزار میلیارد ریال است.
وی در ادامه به مصوبات سفرهای اول ، دوم و سوم هیات دولت به استان اشاره کرد و گفت : در سه دور گذشته ۳۶۲ مصوبه تصویب شد که ۲۷۶ مصوبه اجرا شد و یا در حال اجراست و ۸۶ مصوبه نیز در حال پی گیری است .