چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۴:۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۰ - ۸:۰۴

بان کی مون انفجارهای نیجریه را به شدت محکوم کرد

دبیرکل سازمان ملل حملات به کلیساها را در « مادالا » در حومه ابوجا پایتخت نیجریه و همچنین شهر « جاس » در شمال شرقی این کشور « به شدت » محکوم کرد.

دبیرکل سازمان ملل حملات به کلیساها را در « مادالا » در حومه ابوجا پایتخت نیجریه و همچنین شهر « جاس » در شمال شرقی این کشور « به شدت » محکوم کرد.

این حملات تاکنون تعداد زیادی کشته و زخمی برجا گذاشته است. سخنگوی بان کی مون با انتشار بیانیه ای از قول وی، ضمن ابراز همدردی، با ملت نیجریه و خانواده های کسانی که عزیزانشان را در این حملات از دست داده اند، تسلیت گفت. در این بیانیه آمده است: « دبیرکل یک بار دیگر خواستار آن است که به هرگونه خشونت های فرقه ای و گروهی در این کشور پایان داده شود.

وی علاوه بر این، این گونه حملات را قاطعانه محکوم و تأکید کرد راه دستیابی به اهداف به هیچ وجه توسل به خشونت نیست.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از مقر سازمان ملل، تاکنون اجساد ۲۵ نفر از قربانیان انفجارهای روز کریسمس در مادالا پیدا شده است.

یک خبرنگار شین هوا که در صحنه تلفات ناشی از این انفجارها حضور یافته است گفت: « اجساد شش تن از قربانیان به حدی سوخته است که قابل شناسایی نیست و فقط اجساد نوزده نفر شناسایی شده است.» این انفجارها اوایل بامداد یکشنبه در کلیسای مسیحیان کاتولیک « سنت ترسا » St.

Theras درست پس از تجمع شرکت کنندگان در مراسم آیین مذهبی ویژه کریسمس روی داد. آمار تلفات این انفجارها با ادامه فعالیت امدادگران درحال افزایش است و به گفته برخی از شرکت کنندگان در این آیین ، بیش از ۲۰۰ نفر از اعضای این کلیسا همچنان ناپدید هستند.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید