پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۲۲:۵۱:۴۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۲۲:۵۷

۶۱ درصد پذیرفته شدگان دانشگاههای کشور را دختران تشکیل می دهند

دولتها و خانواده ها با توجه به رعایت حجاب اسلامی باید زمینه های موانع تحصیل دختران را در مراکز آمورشی برطرف کنند

نماینده ایران در نشست منطقه ای آیسیسکو گفت: ۶۱ درصد پذیرفته شدگان دانشگاههای کشور را دختران تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، منیره موحدی افزود: دولتها و خانواده ها با توجه به رعایت حجاب اسلامی باید زمینه های موانع تحصیل دختران را در مراکز آمورشی برطرف کنند.
وی با اشاره به برگزاری نشست منطقه ای بررسی مشکلات تحصیلی دختران دانش آموز در کشورهای اسلامی توسط آیسیسکو در باکو گفت: در این نشست کارشناسی، شاخص های رشد تحصیلی دختران ایرانی در مراکز آموزشی به عنوان یک موضوع مهم ارائه شد.

موحدی، بر پیشرفت های علمی و آموزشی ایران در سالهای اخیر تأکید کرد و گفت: دین اسلام برای کسب دانش مسلمانان اهمیت زیادی قائل بوده و زنان و مردان برای کسب علم از جایگاه برابری در اسلام برخوردار هستند.

موحدی اظهار امیدواری کرد: میزان  پوشش تحصیلی و نرخ جذب خالص در دوره ابتدایی تا سال آینده به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

نماینده ایران در نشست منطقه ای آیسیسکو در باکو افزود: تشکیل نهضت سوادآموزی در ایران برای ریشه کنی بیسوادی با فرمان امام خمینی (ره) می تواند به عنوان الگوی مناسبی برای کشورهای اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.

نشست منطقه ای بررسی مشکلات آموزشی دختران دانش آموز کشورهای اسلامی توسط آیسیسکو از بیست و یکم تا بیست و پنجم آذر ماه با حضور نمایندگان آموزش و پرورش کشورهای جمهوری آذربایجان، افغاتستان، پاکستان و جمهوری اسلامی  ایران با هدف ارتقا وضعیت آموزشی دختران در باکو برگزار شد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید