پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۶:۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۲

فراخوان دوم جذب هیئت علمی دانشگاههای کشور

متقاضیان جذب بین روزهای ۱۵ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری که زمان اصلی نامنویسی است ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فراخوان دوم جذب هیئت علمی دانشگاهها به متقاضیان جذب در این فراخوان توصیه کرد که بین روزهای ۱۵ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری که زمان اصلی نامنویسی است ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.

محمدرضا مردانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ثبت نام در فراخوان دوم جذب هیئت علمی دانشگاهها از ۱۶ آذرماه آغاز شده است خاطرنشان کرد: دو ماه زودتر از زمان مقرر سایت مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم برای دومین فراخوان جذب سال ۹۰ در ۱۶ آذرماه جاری فعال شده است.

وی تاکید کرد: دانشگاهها می توانند از این تاریخ، اعلام نیاز و متقاضیان جذب هیئت علمی هم ثبت نام کنند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم خاطرنشان کرد: به علت تکمیل نشدن فرایند اعلام نیاز دانشگاهها در سایت مرکز جذب هیئت علمی تا ۱۵ بهمن ماه، به متقاضیان جذب هیئت علمی در فراخوان دوم توصیه می کنم که حتماً بین روزهای ۱۵ تا ۳۰ بهمن ماه که زمان اصلی نام نویسی است ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.

مردانی در ادامه به برخی جزئیات آماری فراخوان نخست جذب هیئت علمی دانشگاهها اشاره کرد و گفت: پرونده ۳۸ هزار و ۴۳۱ متقاضی در فراخوان نخست جذب هیئت علمی دانشگاهها برای سال ۹۰ بررسی شد که از این تعداد ۱۲ هزار نفر متقاضی بورس داخل بودند و به عنوان دانشجوی دکتری درخواست دریافت بورس داخل را داشتند.

وی با بیان اینکه فراخوان نخست جذب هیئت علمی سال جاری ۸ هزار دانش آموخته دکتری داشت، اضافه کرد: این عده متقاضی استخدام پیمانی و ۱۷ هزار نفر هم با مدرک کارشناسی ارشد متقاضی جذب بودند. همچنین ۸۵۰ نفر برای طرح سربازی ارشد و ۳۰۰ داوطلب برای طرح سربازی دکتری ثبت نام کرده اند.

به گفته رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متقاضیان واجد شرایط به دانشگاهها معرفی شده اند و دانشگاهها بر اساس نیازها افرادی را که دارای توانمندی علمی هستند، برای مصاحبه انتخاب می کنند.

مردانی در ادامه بیان شرایط دعوت به مصاحبه به مهر گفت: تطبیق مقطع مورد نیاز دانشگاه با مقطع تحصیلی متقاضی، تطبیق دانشگاه محل تحصیل متقاضی با دانشگاههای مورد تقاضا، همچنین تطبیق رشته و گرایش متقاضی با رشته و گرایش مورد نظر از دیگر شرایط دعوت به مصاحبه داوطلبان است.

وی با اشاره به تعداد دعوت شدگان به مصاحبه در فراخوان نخست، اظهار داشت: ۱۰ هزار نفر از ۳۸ هزار و ۴۳۱ متقاضی جذب هیئت علمی برای مصاحبه دعوت شدند و بررسیها هنوز ادامه دارد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید