حسین غفوریان از اعضای اصلی گلد گوئیست دستگیر و به ۱۹ سال حبس و ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار جریمه از سوی دادگاه محکوم شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران مدیر مبارزه با شرکت های هرمی در جمع خبرنگاران گفت: حسین غفوریان از اعضای اصلی گلد گوئیست دستگیر شده است.

وی ادامه داد: وی به  ۱۹ سال حبس و ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار جریمه از سوی دادگاه محکوم شد.
مدیر مبارزه با شرکت های هرمی افزود: هیچ گونه شرکت هرمی داخلی در ایران وجود ندارد و تمام اعضای آنها دستگیر و پرونده آنها به دادگاه ارجاع شده است.
وی ادامه داد: فعالیت شرکت کارگزاری فارکس غیر قانونی است و مجوز سازمان فنی حرفه ای به موسسه فارکس تنها در راستای آموزش و به معنای معامله کردن با آنها نیست.سازمان بورس و بانک مرکزی معاملات با این شرکت را غیر قانونی اعلام کرده است.
وی گفت: سرمایه گذاری در موسسات مالی و صندوق های پس انداز غیر مجاز و بدون مجوز بانک مرکزی با وعده پرداخت سودهای بالا کلاهبرداری جدید در ایران است و مردم نباید در این موسسات سرمایه گذاری کنند.
مدیر مبارزه با شرکتهای هرمی اظهار داشت: سایت ایران هشدار پایگاه اطلاع رسانی کلاهبرداری های جمعی در راستای اطلاع رسانی به مردم برای مقابله با شرکت های هرمی و کلاهبرداری های جمعی راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: اعضای شرکت هرمی آسود دستگیر و پرونده آنها به دادگاه جرایم رایانه ای فرستاده شده، مالباختگان می توانند برای طرح شکایت از مدیران این شرکت به این دادگاه مراجعه کنند.
وی اعلام کرد: تنها ۶ شرکت از سوی وزارت بازرگانی برای بازاریابی شبکه ای مجوز گرفته اند و اسامی این شرکت ها در سایت وزارت بازرگانی موجود است.
مدیر مبارزه با شرکت های هرمی گفت: سامانه۳۰۰۰۶۰۸۲ در راستای شناسایی شرکت های قانونی بازاریابی شبکه ای در وزارت بازرگانی راه اندازی شده است.
وی گفت: محاکمه اعضا و مدیران شبکه های هرمی با جدیت قوه قضاییه در سال آینده برگزار می شود.