کد خبر:226195
پ

اتاق‌های فکر ما با جنگ روانی ستادهای رقبا مقابله کرد

رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی با تاکید بر اینکه رقیب روحانی محکم برای رئیس جمهور شدن وارد عرصه انتخاباتی شده بود، بیان کرد: پیروزی آقای روحانی با وجود مشارکت فعالانه شما فراهم شد. با این حال، ترس بازگشت به عقب دلیل مهمی برای حضور و تکلیف پیدا کردن بود.

قبل از انتخابات حتی نخبگان هم از فعالیت‌های دولت خبردار نبودند/ اتاق‌های فکر ما با جنگ روانی ستادهای رقبا مقابله کرد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد شریعتمداری در نشست صمیمانه ستاد خبری و مجازی ستاد انتخاباتی حسن روحانی گفت: به همت ملت بزرگوار ایران و تلاش‌های دلسوزانه که با کمال شجاعت، در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی شاهد حضور چهل و چند میلیونی مردم در انتخاباتی شکوه‌مند بودیم.

او افزود: در گذشته‌های نه چندان دور اگر انتخاباتی در مرحله دوم ریاست‌جمهوری برگزار می‌شد، هم انتخابات پرشور نمی‌شد و هم مانع چندانی برای رئیس‌جمهور وجود نداشت اما از سال ۸۸ این امر تغییر کرد و شاهد انتخابات پرشور و البته پرزحمتی بودیم.

رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی با بیان اینکه این دوره از انتخابات ویژگی‌های خاصی هم داشت، اظهار داشت: آقای صالحی امیری برخلاف برخی از وزیران در دفاع از دولت دچار لکنت نبودند و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و در خارج از ساعت‌های اداری به ما در ستاد کمک کردند.

شریعتمداری با بیان اینکه در آغاز فعالیت‌های ستاد آقای روحانی، با عدم اطلاع حتی سطحی از فعالیت‌ها و مجموعه خدمات دولت و معضلات پیش رو مواجه بودیم، تصریح کرد: این عدم اطلاع فقط مربوط به اقشار خاصی نبود و حتی نخبگان نیز از فعالیت‌های دولت خبردار نبودند و فکر نمی‌کردیم در فرصتی کوتاه این نقیصه را جبران کنیم. حتی فکر می‌کردیم اگر امکان تولید محتوا را هم داشته باشیم، تولید انبوه اطلاعات می‌تواند آثار منفی را هم ایجاد کند.

او با بیان اینکه در برابر این عدم اطلاع مجموعه فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی انبوهی را انجام داده بودند، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های آن‌ها نه تنها بر گروه‌های مختلف حتی بر دوستان ما نیز اثر گذاشته بود.

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی با بیان اینکه رقبای آقای روحانی دارای منابع مالی هنگفتی بودند که از این منابع هزینه‌های بسیاری را در عرصه رسانه‌ای خرج کرده بودند، ابراز داشت: وقتی به کانال‌های تلگرامی آن‌ها نگاه می‌کردیم کانال‌هایی را داشتند که دارای اعضای بالایی بودند و معلوم بود که سرمایه‌گذاری هنگفتی در این باره کردند.

شریعتمداری یادآور شد: قبل از انتخابات برخی از همسویان دولت نیز در عرصه فضای مجازی مورد هجمه قرار گرفتند. می‌خواستند با ایجاد فضای رعب و وحشت حضور شما را در عرصه انتخابات کمرنگ کنند ولی زهی خیال باطل. اتاق‌های فکر ما با جنگ روانی آن‌ها مقابله می‌کرد و بسیاری از اعضای این اتاق‌های فکر جوانان بودند.

او با بیان اینکه قبل از اسفندماه به ما می‌گفتند فضای انتخاباتی سرد است و لازم است کاری کنید تا برای حضور مردم انگیزه ایجاد شود، عنوان کرد: ما خیلی فکر کردیم. خوشبختانه انتخاب رقیب توسط جناح مقابل، مشکل ما را حل کرد و من نمی‌توانم از نقش آقای رئیسی در حضور مردم و مشارکت آن‌ها بگذرم. هواداران ایشان نیز همین نقش را ایفا کردند.

رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی با تاکید بر اینکه رقیب روحانی محکم برای رئیس جمهور شدن وارد عرصه انتخاباتی شده بود، بیان کرد: پیروزی آقای روحانی با وجود مشارکت فعالانه شما فراهم شد. با این حال، ترس بازگشت به عقب دلیل مهمی برای حضور و تکلیف پیدا کردن بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید