رئیس پلیس راهور ناجا گفت: مهلت پرداخت اصل جرائم رانندگی مربوط به قبل از سال ۹۰ ، تا پایان وقت اداری روز ۲۴ آذر تمدید شد.
به گزارش واحدمرکزی خبر ، سردار سرتیپ مومنی در جمع خبرنگاران افزود: این تمدید با توجه به تعطیلات اخیر و حضور شهروندان در مراسم عزاداری و همچنین به علت حجم بالای مراجعه برای پرداخت این جریمه ها، صورت گرفت ..
بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و برای اجرای قانون جدید راهنمایی و رانندگی، کسانی که خودروی آنها جریمه شده بود و این جریمه ها مربوط به قبل از سال ۱۳۹۰ بود، چنانچه در مدت شش ماه، اقدام به پرداخت مبلغ اصل جریمه می کردند میزان دو برابر شدن و افزایش جریمه آنان بخشوده می شد.
سردار مومنی اضافه کرد: این مهلت دیگر قابل تمدید نیست و شهروندانی که جریمه مربوط به سال ۱۳۸۹ را دارند باید در مدت مشخص شده اصل جریمه را پرداخت کنند تا جریمه آنان دو برابر نشود.
معاون راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: شهروندان می توانند از طریق مراکز پلیس ۱۰+ و یا پیامک ۳۰۰۰۵۱۵۱ صورت حساب وضعیت جریمه خودروی خود را دریافت و برای پرداخت آن اقدام کنند.
وی گفت: در چند روز گذشته روزانه حدود ۹۰۰ هزار نفر برای پرداخت جرائم رانندگی خود و جلوگیری از دو برابر شدن مبلغ جریمه به بانک ها مراجعه کردند.
سردار مومنی در پایان به تعطیلات چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: در ایام تعطیلی تاسوعا و عاشورای حسینی (ع)، حجم بالایی از مسافرت ها بین شهرهای مختلف صورت گرفت که با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، میزان تصادفات  نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر شده بود.