تحلیلگر امریکایی تصریح کرد دولت امریکا از دولتهای دیگر انتقاد می کند اما خودش ناقض حقوق شهروندی است . به گزارش شبکه تلویزیونی راشاتودی،برایان بکر (Becker) گفت: دولت امریکا مواضع تندی درباره نتایج انتخابات سراسری دومای روسیه اتخاذ کرده است.

خواست واقعی باراک اوباما،رئیس جمهور و هیلاری کلینتون ،وزیر امورخارجه امریکا در این زمینه ان است که نتایج انتخابات را انگونه که خودشان می خواهند رقم بزنند اما وقتی نتایج انتخابات روسیه به نوعی متفاوت با خواست دولتمردان امریکایی بود، انها مواضع بسیار عجولانه ای را در این خصوص اتخاذ کردند. برای مقامات امریکا مهم نبوده است که انتخابات روسیه سالم و عادلانه باشد یا خیر .

انچه توجه به ان حائز اهمیت است این است که امریکا درگیر اقداماتی چندگانه برای تضعیف دولت روسیه و کرملین و مشروعیت زدایی از ان بوده است.

بنابراین، می بینیم که مواضع امریکا درباره نتایج انتخابات روسیه، اوج مواضع مزورانه واشنگتن است .

این کارشناس امریکایی در ادامه افزود: دولت امریکا از دولتهای دیگر انتقاد می کند و به انها می گوید که با مردمشان چگونه برخورد کنند.

این درحالی است که در جنبش تسخیر وال استریت شاهد ان بوده ایم که دولت امریکا بیش از پنج هزار نفر را بازداشت کرده است.

پلیس امریکا ، تجمعات مردمی در جنبش مذکور را یکی پس از دیگری از هم می پاشد.

دولت امریکا از هر بهانه ای برای برخورد با این حرکت اعتراضی بهره می گیرد.

دولت امریکا به دولتهای دیگر خرده می گیرد اما خودش حقوق پایه و اساسی مردم امریکا را نقض می کند که در قانون اساسی این کشور به ان تصریح شده است.

این وضع فقط به یک یا دو شهر در امریکا محدود نیست بلکه روندی فراگیر در همه شهرهای امریکا است.