دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه کشور و منطقه از شرائط پیچیده و فوق العاده حساسی برخوردار است و هم اکنون در حال گذر از یک گردنه خطرناک هستیم، گفت: برخی از رقبای استراتژیک ما در رقابت با ما ژست های انقلابی می گیرند تا بیداری اسلامی را مصادره کنند.

افق نیوز:سرلشکر سید یحیی ‏صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، در دهمین مجمع خیریه امدادگران عاشورا که امروز جمعه در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، ضمن تحلیل شرائط کنونی کشور و منطقه اظهارداشت: کشور و منطقه از شرائط پیچیده و فوق العاده حساسی برخوردار است و هم اکنون در حال گذر از یک گردنه خطرناک هستیم .

وی با بیان اینکه دشمنان با فشارهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، به دنبال ایجاد مشکل برای نهضتی هستند که امام بزرگوارمان و مقام معظم رهبری در این کشور برپا کرده اند، گفت: علاوه بر آن تا زمانی که در منطقه ما نفت و گاز هست، دشمنان به این منطقه چشم دوخته اند و تا زمانی که در این منطقه نفت است، قدرت های بزرگ به دنبال چپاول منطقه هستند.

صفوی ادامه داد: جنوب غرب آسیا دومین منطقه خریدار سلاح های کشورهای غربی است و کشورهای منطقه و کشورهای جنوبی خلیج فارس طی چهار، پنج سال گذشته بیش از صد میلیارد دلار سلاح خریده اند و تا زمانی که بازار مصرف ۳۰۰ میلیونی در منطقه هست، قدرت های بزرگ  به دنبال بهره کشی از کشورهای منطقه و اعمال سیاستهای خود بر این کشورها هستند و تاوقتی که وابستگی سران کشورهای منطقه غرب مدیترانه پایان پیدا نکند، این منطقه روی آرامش نخواهد دید.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با اشاره به سیاست های آمریکا و دشمنان  در خصوص جمهوری اسلامی ایران، گفت: دشمنان ما می خواهند آنچه در ایران اتفاق افتاد در سایر کشورهای منطقه اتفاق نیافتد ولی خداوند متعال و اراده مردم چیز دیگری می خواهد.

صفوی ادامه داد: در رابطه با کشورمان نیز فشارهای اقتصادی هست و برخی از رقبای استراتژیک ما می خواهند رقیب ایران باشند و ژست های انقلابی می گیرند و به دنبال مصادره بیداری اسلامی هستند.

وی افزود: دشمنان نمی خواهند الگوی  ایران، یعنی مردم سالاری اسلامی در کشورهایی که با خیزش بیداری اسلامی قیام کرده اند، تکرار شود و به دنبال پیاده کردن و ارائه الگوی لیبرال دمکراسی و حتی لائیک هستند.

صفوی با اشاره به برخی از سیاست های دشمنان، گفت: دشمنان به دنبال القاء عدم کارائی برخی مدیریت های  کشور هستند و به دنبال گسترش نارضایتی مردم و شکستن وحدت ملی و امنیتی کردن فضای کشور ، خصوصا در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

وی افزود: انسجام نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی بزرگترین راه حل برا ی مبارزه است  و تا زمانی که در داخل کشور انسجام  حول محور اسلام ، قانون اساسی  و رهبری باشد و ملت و دولت  دلبستگی داشته باشند  ، کمتر آسیب می بینیم .
دکتر صفوی با تشریح برخی از مشکلات مردم گفت: یکی از مشکلات مهم مردم   ، بحث بهداشت و درمان ، خصوصا در اقشار  آسیب پذیر جامعه است .  نیازها زیاد است و منابع محدود.البته این تنها مشکل مردم ما  نیست و مردم کشورهای دیگر نیز همین گونه اند . رضایت مندی مردم می تواند در حل بسیاری از مشکلات آینده موثر باشد. درخصوص پوشش بیمارانمان هنوز نواقص جدی داریم .

رئیس هیئت امنای موسسه خیریه امدادگران عاشورا در خصوص فعالیت های خیریه صورت گرفته، گفت: ما می خواهیم خارج از وظایف حکومتی و دولتی مان و با شخصیت حقیقی، در این خیریه ها سهمی داشته باشیم و بخشی از عمر و توانائیمان را در این مسیر بگذاریم و معتقدیم بهترین راه برای کم کردن اینگونه مشکلات بزرگ مشارکت مردم در تامین بخشی از منابع مورد نیاز است.

صفوی با اشاره به گذشت ۲۳ سال از پایان جنگ خطاب به جمعیت ایثارگران بخش درمان گفت:‏ خواهش من این است که به اعتقادات، آرمان ها، ارزش ها، برادری ها، محبت ها و پیوندهای ارزشی وفادار ‏باقی بمانیم زیرا دفاع مقدس تمام شده است ولی صحنه خدمت به مردم باقی است .‏

وی افزود: از شما می خواهم با حفظ مردم یاری و خدا محوری، همکاری و اختصاص بخشی از ‏مال و عمر خود، به محرومان جامعه رسیدگی کنید، چرا که عاقبت ‏به خیر خواهید شد‎. ما هنوز فراوان داریم عزیزانی که دسترسی به پزشک و تسهیلات بیمه درمانی ندارند. ‏‏

دستیار و مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به سازمان های خیریه ای که در بخش درمان فعالیت می کنند ، گفت: سازمان هایی ‏مثل خیریه امدادگران عاشورا کارهای بزرگی را در تهران و ‏حدود ‏‏۱۷ استان انجام می دهند. در هر استان پزشکان و پرستاران زمان جنگ جمع شده اند و خدماتی را به ‏بیمارانی که پول ندارند و ‏فقیر هستند ارائه می دهند.