جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۲۷:۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۰ - ۲۲:۴۸

عواقب دوستی‌های نامشروع بین دختران و پسران چیست ؟

متاسفانه در بین جوانان مساله‌ای باب شده که اگر با جنس مخالف خود ارتباطی نداشته باشند، نشانه عقب افتادگی آنهاست.

متاسفانه در بین جوانان مساله‌ای باب شده که اگر با جنس مخالف خود ارتباطی نداشته باشند، نشانه عقب افتادگی آنهاست. «غلامرضاقاسمی کبریا» دکترای روانشناسی و مشاوره در این‌باره به برنا گفت:در خصوص روابط و یا دوستی‌های بین دختر و پسر علیرغم اینکه می‌توانند شباهت‌های دینی، ذهنی، کاری، تحصیلی داشته باشند؛ اما به دلیل اینکه دو جنس مخالف هستند، یک کشش طبیعی بین آنها است.

زمانی‌که این کشش بوجود می‌آید، دختر و پسر کمتر به خصوصیات و شرایط یکدیگر توجه می‌کنند و چون این ارتباط دلیل مقدمه‌ای است برای جذب ۲ طرف و در آن مشخصات و شرایط و همچنین خصوصیات قطعی یک دوستی دائمی(ازدواج) احراز نمی‌شود، در نتیجه در آینده حتی اگر این رابطه‌ها به ازدواج هم ختم شود، باعث خطر و تهدید می‌شود. این طور افراد با کوچکترین بحث و مشکل، همدیگر را مورد سرزنش و تحقیر قرار داده و زندگی آنها مخدوش می‌شود و زمانی‌که آن عواطف سرکوفت شود، انسان به شدت ناکام و افسرده می‌شوند.

آفت دیگری که در این نوع رابطه‌ها وجود دارد، تحریک میل جنسی ۲ طرف و عدم رفع آن است که این مساله به شدت دنیای انسان را ناکام و خراب کرده و حتی در برخی از موارد کشنده است.بنابراین در این طور رابطه‌ها دختر و پسر هیچ نفعی نمی‌برند.

بارها در برخی افراد دیده شده که افراد به بهانه‌های کاری با هم رابطه برقرارکرده و عشق آنها از روی هوا و هوس بوده و پای ازدواج به وسط می‌آید و موضوع جدی می‌شود، هزار مانع و شرایط خانوادگی بوجود می‌آید و بعد افراد به این نتیجه می‌رسند که اصلا به درد همدیگر نمی‌خورند و دوستی آنها از بین رفته و از هم جدا می‌شوند. به جرات می‌توان گفت عوارض مواردی اینچنینی مانند عوارض بعد از طلاق است و افراد به شدت آسیب می‌بینند. بعضی از این افراد در خیابان‌ها به ظاهر می‌خندند؛ اما لبخند آنها جلوه‌ای از فریاد است و معمولا دارای افسردگی هستند. متاسفانه این افراد بی‌اعتبار، بی‌اعتماد و با ذهنی مخدوش و افسرده به جامعه بر می‌گردند و بحث به همین جا ختم نمی‌شود.

در واقع این جدایی‌ها شروع یک انحراف و القاء ناهنجاری در اجتماع است که به راحتی هم درست نمی‌شود؛ مانند فردی که استخوان پای او شکسته و اگر دوباره آن را با شرایط خوب هم جوش بدهند، دیگر برای او آن پای اولی نمی‌شود.

در نتیجه به این مساله پی می‌بریم که در جامعه‌ای که دختر و پسر با هم ارتباط برقرا ر کنند، آسیب و آثار این رفتارها به روابط اجتماعی برمی‌گردد که به آن« القاء ناهنجاری در اجتماع» می‌گویند.

والدین باید در روابط بین دختر و پسر دقت کرده و به آنها گوشزد کنند که این مساله باعث می‌شود آتش به بنیان و آینده خود بزنید و از زندگی هیچ لذتی نبرده و نسبت به همه بی‌اعتماد می‌شوید.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید