باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا در پاسخ به سخنان یک یهودی آمریکایی که به بیان نگرانی یهودیان آمریکا از کاهش روابط و مناسبات آمریکا و اسرائیل پرداخته بود، خاطر نشان کرد: نمی‌خواهم بیش از حد خودستایی کنم، اما دولت کنونی آمریکا اقداماتی را در راستای تامین امنیت اسرائیل به عمل آورده که قبلا هیچ دولتی انجام نداده بود.

درهمین حال، خبرگزاری رویترز گزارش داد، جک روسن، رییس کنگره یهودیان آمریکایی در این مراسم گفت: دولت آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری اوباما بیش از هر زمان دیگری از اسرائیل حمایت کرده است.

اوباما ضمن تاکید مجدد بر دفاع از امنیت اسرائیل تصریح کرد: هنگامی که بحث امنیت اسرائیل مطرح باشد، در هیچ شرایطی حاضر به معامله نخواهیم بود و این سیاست همواره ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون مهم‌ترین هم‌پیمان ما مشخصا اسرائیل است.

رئیس‌جمهوری آمریکا همواره در تلاش است تا حمایت یهودیان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری را جلب کند. نتایج انتخابات سال ۲۰۰۸ حاکی از آن بود که حدود ۸۰ درصد یهودیان مقیم آمریکا به وی رای داده‌اند.

افق – ایسنا – طبق گزارش پایگاه اینترنتی پولیتیکو، یک مقام دموکرات اعلام کرد که ۳۰ تن از حامیان اوباما که در این مراسم شرکت داشتند، هر یک دست کم ۱۰ هزار دلار به کمپین انتخاباتی وی پرداخت کردند.