جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۲:۵۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۰ - ۱۹:۵۶

تجاوز و اذیت های جنسی دختران و زنان توسط همکاران مرد + تصاویر

این نظرسنجی مشخص کرده است که تنها ۱۹ درصد از زنان تحت آزار قرار گرفته بر این باور هستند که پویایی و فعالیت آنان در محل کار به دلیل آزار جنسی صدمه دیده و از بین رفته است .همچنین ۱۷ درصد از زنانی که تحت آزار جنسی قرار گرفته اند، اعلام کرده اند که تصمیم […]

این نظرسنجی مشخص کرده است که تنها ۱۹ درصد از زنان تحت آزار قرار گرفته بر این باور هستند که پویایی و فعالیت آنان در محل کار به دلیل آزار جنسی صدمه دیده و از بین رفته است .همچنین ۱۷ درصد از زنانی که تحت آزار جنسی قرار گرفته اند، اعلام کرده اند که تصمیم گرفته اند محل کار خود را به خاطر این مسئله ترک کنند.

بررسی های انجام شده نشان می دهد حدود ۴۰ درصد از زنان ساکن سرزمین های اشغالی در محل کار خود از نظر آزار جنسی از امنیت مطلوبی برخوردار نیستند.

بر اساس این گزارش، نتایج نظرسنجی های انجام شده توسط وزارت صنعت، تجارت و کار کابینه رژیم صهیونیستی، تقریبا از هر ۱۰ زن شاغل در اداره های این رژیم، ۴ زن ازار و اذیت جنسی را تجربه کرده اند، و یک سوم از این زنان شرکت کننده در نظرسنجی اعلام کرده اند که این مسئله در ۱۲ ماه اخیر برای آنان اتفاق افتاده است.

 این گزارش در ادامه می افزاید: این نظرسنجی حاکی از این است که ۴۰ درصد از زنان اسرائیلی در محل کار خود احساس امنیت ندارند و معتقدند که در محل کار خود نمی توانند از بابت تحت آزار و اذیت جنسی قرار نگرفتن اطمینان داشته باشند.
 در ادامه این نظرسنجی سعی شده است هزینه هایی که به دلیل این آزارهای جنسی بر این زنان و همچنین محل کار آنان تحمیل می شود، مشخص شود. این در حالی است که این نظرسنجی مشخص کرده است تنها ۱۹ درصد از زنان تحت آزار قرار گرفته بر این باور هستند که پویایی و فعالیت آنان در محل کار به دلیل آزار جنسی صدمه دیده و از بین رفته است.
 هفت درصد از این زنان اعلام کرده اند که آن ها در سال گذشته مجبور شده اند یک ماه در محل کار خود حاضر نشوند و پنج درصد نیز گفته اند که مجبور شده اند ساعات حضور خود در محل کار را به دلیل این مسئله کاهش دهند. همچنین ۱۷ درصد از زنانی که تحت آزار جنسی قرار گرفته اند، اعلام کرده اند که تصمیم گرفته اند محل کار خود را به خاطر این مسئله ترک کنند. اما ۲ درصد اعلام کرده اند که همچنان در محل کار خود باقی خواهند ماند، اما در بخش یا طبقه دیگری مشغول به کار خواهند شد.

 در بخش دیگری از این نظرسنجی نیز در مورد نوع این آزارهای جنسی از سوال شوندگان پرسیده شده است که ۶۹ درصد این زتان اعلام کرده اند که از همکاران خود پیشنهاد آزار جنسی دریافت کرده اند. ۴۷ درصد اعلام کرده اند که به آنان حرف های رکیک جنسی زده شده است. ۲۲ درصد از خشونت فیزیکی و جنسی شکایت داشته اند، ۱۰ درصد اعلام کرده اند که مورد تحقیر قرار گرفته اند و هفت درصد نیز مورد تهدید و اخاذی قرار گرفته اند.

 افق – شفاف – در عین حال وزارت کار کابینه رژیم صهیونیستی در نظرسنجی های خود به این نتیجه رسیده است که تنها ۹.۵ درصد از این زنان که آزار جنسی را تجربه کرده اند، از این مسئله به مدیر، اتحادیه کارگری، پلیس و یا سازمان های حقوق زنان شکایت کرده اند.
 در عین حال در اکثر موارد مربوط به آزار جنسی مشخص شده است که در ۶۴ درصد موارد فرد متجاوز از نظر رده کاری از زن مورد آزار قرار گرفته در سطح بالاتری قرار داشته است، در ۲۹ درصد فرد آزار دهنده یک همکار و هم رده بوده است و در هفت درصد موارد نیز مردی که زن همکار خود را آزار داده است، از سطح کاری پایین تری برخوردار بوده است.
 اما در نظرسنجی دیگری که در همین رابطه توسط دانشکده “تل های” در تل آویو انجام شده است، مشخص شده است که ۷۹ درصد از زنان مجرد و ۱۵ درصد از زنان متاهل شاغل در ادارات رژیم صهیونیستی از آزار و اذیت های جنسی توسط همکاران مرد خود رنج می برند.
 بر اساس نتایج این نظرسنجی که در روز بین المللی حذف خشونت بر ضد زنان منتشر شده است، ۳۸.۵ درصد از زنان مجرد اعلام کرده اند که هر چند وقت یکبار توسط کارفرمایان خود مورد آزار جنسی قرار می گیرند. ۴۰. ۸ درصد نیز اعلام کرده اند که در اکثر موارد چنین چیزی را تجربه می کنند و تنها ۱۴.۷ درصد از زنان شاغل اعلام کرده اند که هرگز آزار و اذیت جنسی را از سوی همکاران مرد خود تجربه نکرده اند.
 در عین حال در میان زنان متاهل ۱۰ درصد مورد آزار جنسی ناخواسته قرار گرفته اند و ۵ درصد نیز اعلام کرده اند که مکررا مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.
 این نظرسنجی در میان ۴۶۱ زن در سنین ۱۸ تا ۶۵ سال شاغل در ادارات دولتی انجام شده و این در حالی است که تعداد بسیار کمی از این زنان به دلیل این مسئله به نهادهای دولتی و پلیس شکایت کرده اند. به طوری که مشخص شده است در میان زنان مجرد تنها ۳ درصد و در میان زنان متاهل ۱.۲ درصد از این مسئله شکایت کرده اند.
برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید