معاون سازمان سنجش با اشاره به ثبت‌نام کنکور سراسری همزمان با روز دانشجو از ۱۶ آذر، گفت: به احتمال زیاد سوابق تحصیلی ۲۵ درصد در کنکور تاثیر داشته باشد.

ابراهیم خدایی درخصوص تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکوری‌های ۹۱، اظهار کرد: به احتمال زیاد سوابق تحصیلی ۲۵ درصد در کنکور ۹۱ همانند سال گذشته تاثیر مثبت خواهد داشت.

وی افزود: تاثیر معدل برای دیپلمه‌های نظری سال ۸۴ به بعد به صورت تاثیر مثبت لحاظ می‌شود.

خدایی درخصوص ظرفیت کنکور ۹۱ گفت: ظرفیت پذیرش هنوز مشخص نیست ولی پیش‌بینی می‌شود ظرفیت همانند سال گذشته یا مقداری بیشتر باشد ولی بحث کاهش بعید است.

معاون سازمان سنجش درخصوص برگزاری زمان آزمون گفت: کنکور ۹۱ طی روزهای ۸، ۹، ۱۰ تیرماه سال آینده برگزار می‌شود.

خدایی در خاتمه گفت: برای کنکور ۹۱ تغییری در نظر گرفته نشده است و همانند سال گذشته برگزار می‌شود.

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکوری‌ها فعال شد

مهلت یک هفته‌ای داوطلبان مشمول برای دریافت کد

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: سامانه دریافت کدسوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی از امروز سه‌شنبه آغاز به کار کرده و تا ۸ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

عبدالامیر عرفی در گفت‌وگو با خبرنگار « آموزش و پرورش » خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به آغاز ثبت‌نام کنکور از ۱۶ آذر، اظهار کرد: آن دسته از داوطلبانی که بعد از سال ۸۴ مدرک دیپلم خود را دریافت کرده‌اند مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و باید قبل از آغاز ثبت‌نام کنکور ۹۱ کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند.

وی افزود: داوطلبان باید پس از مراجعه به سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی www.dipcode.medu.ir  مشخصات خود را وارد و نمرات نهایی سال سوم متوسطه خود که همان سابقه تحصیلی آنها است، مشاهده و پس از تکمیل مشخصات سجلی نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام کنند.

به گفته رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش، داوطلبان پس از مشاهده نمرات خود در صورتی که مورد تاییدشان باشد می توانند با دریافت کد سوابق تحصیلی به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند و درصورتی که داوطلب مشمول با درج مشخصات، سوابق خود را پیدا نکرده یا سوابق تحصیلی و نمره‌هایش را غیرواقعی و یا صحیح ندانست، می‌تواند از طریق همین سایت درخواست بررسی کند و نیازی به مراجعه حضوری به ادارات آموزش و پرورش نیست.

عرفی همچنین گفت: داوطلبانی که سوابق خود را نادرست می‌دانند می‌توانند در قسمت مشخص شده در سایت، درخواست بررسی اطلاعات می کنند و مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز پس از بررسی ، اطلاعات صحیح را بر روی سایت قرار می دهد و داوطلبان می توانند مجددا به سایت مراجعه کنند و پس از دریافت کد سابقه تحصیلی مسیر ثبت‌نام کنکور را از طریق سازمان سنجش ادامه دهند.

رئیس مرکز سنجش آموزش ‌و پرورش مشمولان دریافت کد سوابق تحصیلی را فارغ‌التحصیلان خرداد سال ۸۴ و بعد از آن، فارغ‌التحصیلان رشته‌های شاخه نظری و دانش‌آموزان نظام آموزشی سال واحدی بیان کرد و به ایسنا اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان قبل از سال ۸۴، فنی و حرفه‌ای‌، کار ودانش و دانش‌سراهای تربیت معلم، فارغ‌التحصیلان ترمی واحدی و دیپلمه‌های تطبیقی مدارس ایرانی خارج از کشور مشمول این طرح نمی شوند و می‌توانند طبق روال سال‌های گذشته برای ثبت نام در آزمون سراسری اقدام کنند