شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۲:۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۹:۴۶

ماجرای تصاویری که به وسیله اینترنت مشهور شدند + تصاویر

ماجرای تصاویری که به وسیله اینترنت مشهور شدند + ۱۱ عکس مارمولک یا مرد عنکبوتی؟ مارمولک نژاد ماوانزا یک خزنده آفریقایی است  که در کشورهای رواندا ، کنیا و تانزانیا یافت می شود. سالانه میلیون ها عکس در فضای سایبر منتشر شده اند که بسیاری از آنها واقعی بوده و بسیاری دیگر نیز دست کاری […]

ماجرای تصاویری که به وسیله اینترنت مشهور شدند + ۱۱ عکس

مارمولک یا مرد عنکبوتی؟
مارمولک نژاد ماوانزا یک خزنده آفریقایی است  که در کشورهای رواندا ، کنیا و تانزانیا یافت می شود.

سالانه میلیون ها عکس در فضای سایبر منتشر شده اند که بسیاری از آنها واقعی بوده و بسیاری دیگر نیز دست کاری شده اند. در این مطلب سعی کرده ایم تا تعدادی از عکس های واقعی را که در اینترنت منتشر شده و باعث بحث ها و جدل های بسیاری شده اند را معرفی کنیم و به نوعی خیال شما را از واقعی بودن و داستان اصلی آنها راحت کنیم.

مارمولک یا مرد عنکبوتی؟
مارمولک نژاد ماوانزا یک خزنده آفریقایی است  که در کشورهای رواندا ، کنیا و تانزانیا یافت می شود.


 

 

در سال ۲۰۰۹ میلادی عکسی از این خزنده بر روی اینترنت قرار گرفت که نشان می داد که سر و و بالا تنه این خزنده دارای رنگی قرمز و تا حدودی بنفش و پایین تنه آن به رنگ آبی پررنگ است.
به شکلی ناخوداگاه و به علت شباهت با لباس شخصیت فیلم مرد عنکبوتی لقب مارموک مرد عنکبوتی به این نوع خزنده داده شد. و البته خیلی ها این عکس را دستپخت برنامه فوتوشاپ می دانستند.

کسوف بر فراز بانکوک
کسوف یک پدیده کیهانی می باشد که در طی آن کره ماه بین زمین و خورشید قرار می گیرد.

 

 

کسوفی که در ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰ در دنیا قابل رویت بود طولانی ترین کسوف این هزاره بود و تا سال ۳۰۳۴ کسوفی به این مدت تکرار نخواهد شد.
طول مدت این کسوف ۱۱ دقیقه و ۷.۸ ثانیه بوده و در ای کسوف قطر ماه کمتر از خورشید به نظر می رسد و باعث می شود تا خورشید به شکل یک هلال ماه به چشم آید.بعد از اتمام این پدیده عکاسان زیادی تصاویر خود از این اتفاق بر روی اینترنت قرار دادند. تصویری که شما می فرمایید تصویر یک هواپیمای در حال پرواز بر فراز شهر بانکوک پایتخت تایلند است.

گوزنی بر روی دکل مخابراتی

در سال ۲۰۰۴ میلادی تعدادی عکس های عجیب در فضای اینترنت منتشر شد که یک وزن را بر روی یک دکل عبور دهنده سیم های مخابراتی در ارتفاع بیش از ۷ متری از سطح زمین نشان می داد.

این عکس ها در منطقه مانیتوبای کشور کانادا گرفته شده بود.مردم محلی نیز شاهد این ماجرا بودند و باعث شدند که رسانه ها این مطلب را پوشش داده و نظریات مختلفی را در رابطه با علت این واقعه مطرح کردند.
بسیاری معتقدند که این گوزن به علت برخورد با یک قطار در حال عبور از خط آهن نزدیک محل به بالای سیم ها پرتاب شده است.
بعضی نیز معتقد بودند که ارواح این کار را انجام دادند.در عین حال در همان زمان واقعه مشابهی نیز در نیویورک آمریکا نیز رخ داد.
در سال ۲۰۰۴ در آلسکا نیز یک گوزن نر در میان کابل های ارتعاشی نیم اینچی گرفتار شده و به ارتفاع ۱۵.۲ متری پرتاب شده و به زمین می خورد. در عین حال این جانور سنگین وزن بعد از به زمین خوردن زنده می ماند.

خوک عظیم الجثه

اینترنت پر از عکس هایی است که جانوران غول پیکر را نشان می دهد. در ماه می سال ۲۰۰۷ میلادی تصویری از یک خوک عظیم الجثه که توسط یک پسر بچه ۱۱ ساله به نام جمیسون استون شکار شده بود در اینترنت منتشر شد.

این اتفاق بنا به توضیحات در ایالت آلابامای آمریکا رخ داده و در طی آن این خوک ۴۴۷ کیلویی به طول ۲.۴ متر توسط یک تپانچه مخصوص مجهز به دوربین توسط این پسربچه کار شده است.
بنا بر اطلاعات منتشره این کودک ۸ گلوله به این خوک شلیک کرده و سه ساعت بعد از آن این حیوان به دلیل خونریزی کشته شده است.
چند روز پس از منتشر شدن این تصویر افرادی درباره اصالت تصویر سوالاتی را مطرح کردند.
پرفسور فیزیک دانشگاه نیویورک ریچارد پرندت با استفاده ار تکنیک های مربوط به عکاسی مدعی شد که پسر موجود در تصویر در حقیقت چند متر عقب تر و در مکانی دیگر ایستاده است.
اما خبرگزاری اسوشیتد پرس بدون توجه به این اظهار نظرها این عکس را بر روی سایت خود نگاه داشت.

خرس قطبی و سگ قطبی
نوربرت روزینگ یک عکاس حوزه حیات وحش از اهالی کشور آلمان است که بسیاری از عکس های او در مجله معتبر نشنال جئوگرافی چاپ شده است.

او معمولا هر سال برای عکس برداری از خرس های قطبی به سواحل غربی کشور کانادا سفر می کند و در سال ۲۰۰۶ و در حین عکاسی او متوجه نزدیک شدن یک خرس قطبی به دسته ای از سگ ها می شود و تصور می کند که خرس قصد حمله به سگ ها را دارد اما با تعجب می بیند که خرس و سگها مشغول بازی با هم می شوند.بنا بر مشاهدات روزینگ این خرس در دفعات بعد هم برای بازی با سگ ها به آن منطقه آمده بوده است.

خرس گریزلی عظیم الجثه
در سال ۲۰۰۱ تصاویری در اینترنت منتشر شد که یک خرس گریزلی عظیم الجثه شکار شده را نشان می داد.

این خرس در جزیره پرنس ویلیام توسط یکی از افراد نیروی هوایی آمریکا شکار شده است.
داستان های زیادی در آن دوران در ارتباط با پیدا شدن بقایای یک انسان در شکم خرس در اینترنت منتشر شد که البته صحت نداشت بنا بر اندازه گیری ها این خرس ۱۲۰۰ پوند وزن و ۳.۲ متر طول داشته است.
بر اساس این گزارشات شکارچی مورد نظر به دنبال شکار گوزن بوده است که به طور ناگهانی با این خرس برخورد می کند و با شلیک گلوله خرس را از پای در می آورد.

تصادف هواپیما و خودرو
در ۴ فوریه ۱۹۷۶ یک زلزله نیرومند ۱۶۰ کیلومتری گواتمالا سیتی در کشور گواتمالا را لرزاند و باعث کشته شدن ۲۳۰۰۰ نفر شد.

در ژوئن ۱۹۷۶ ماهنامه نشنال جئوگرافی یک شماره اختصاصی مربوط به عکس های این حادثه را منتشر کرد که یکی از این عکسها مربوط به تصادف یک هواپیمای در حال فرود با یک خودروی وانت بود.
این عکس توسط رابرت مدن گرفته شده بود. این هواپیما قصد داشته است تا به دلیل وقوع بادهای شدید در این منطقه بر روی یک اتوبان در همان نزدیکی فرود اضطراری انجام دهد که فرود ناموفقی را تجربه کرده و به خودروی مورد نظر برخورد می کند.
هیچ کس در این حادثه آسیب شدیدی ندید.

دلفین صورتی
در ژوئن ۲۰۰۷ تصویری از یک دلفین صورتی در منطقه جنوب غربی لویزیانا بر روی اینترنت منتشر شد.

این عکس توسط کاپیتان یک کشتی عبوری از این منطقه گرفته شده است. بنا بر اظهار نظر کارشناسان جانور شناسی این مورد سومین مورد گزارش رویت یک دلفین صورتی در خلیج مکزیک و چهاردهمین مورد در جهان است.

مار و بالا کشیدن کانگورو
در سال ۲۰۰۵ شبکه خبری ABC استرالیا یک تصویر از یک مار پیتون بسیار بزرگ را منتشر کرد که در حالا بالا کشیدن یک کانگوروی بزرگ از عمق رودخانه ای در یک دره در منطقه کیمبرلی در غرب استرالیا است.

در سال ۲۰۰۷ این ادعا مطرح شد که جانور مورد نظر یک گاو است که البته ادعای صحیحی نبود.
پیتون زیتونی که در تصویر مشاهده می کنید دومین مار بزرگ استرالیا است که به شکار جانوران معروف مشهور است.

گوسفندان بر روی دیواره سد
در سپتامبر ۲۰۱۰ تصاویری در اینترنت منتشر شد که یک گله کوچک گوسفندان کوهی امریکایی را در حال چراء برروی دیواره یک سد در ایالت ویومینگ در امریکا نشان می داد.

بسیاری از سایت ها این تصاویر را جعلی خوانده و اعلام کردند که سد مورد نظر در تصویر یک سد در ایتالیا است و حیوانات مورد نظر در تصویر هم بزهای کوهی می باشند.

یک تمساح با گوزنی در دهان

در سال ۲۰۰۴ تصاویری در اینترنت منتشر شد که یک کروکودیل را با یک گوزن بالغ در دهانش در دریاچه ای در ایالت لویزیانای آمریکا نشان می داد. این تصویر باعث شوکه شدن بسیاری از افرادی شد که در این مکان به ماهیگیری و قایق رانی می پرداختند.

بعضی از سایت ها مدعی شدند که این عکس ها در ایالت آلاباما یا کارولینای جنوبی گرفته شده است. نهایتا اداره حیات وحش آمریکا در یک اعلامیه رسمی اعلام کرد که این تصویر توسط یک مامور از داخل یک بالگرد در حال عبور از منطقه در جورجیای جنوبی نزدیک مرز کارولینای جنوبی گرفته شده است.دیدن یک کروکودیل ۴ متری در این ناحیه چندان عجیب نیست اما دیدن این منظره که این موجود یک گوزن را به دندان گرفته است و با خود می برد بسیار عجیب و نادر بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید