شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۹:۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۲

یزدانی خرم :اگر من بروم کشتی تعطیل می ‌شود

رئیس فدراسیون کشتی ضمن بیان این موضوع که با دخالت در انتخابات خطر تعلیق فدراسیون کشتی را تهدید می‌کند، گفت: اگر انتخابات طبیعی برگزار شود، در مجمع هیچکس جز من رای نمی‌آورد مگر آنکه حکمی از قبل صادر شده باشد. محمدرضا یزدانی خرم در خصوص انتخابات فدراسیون کشتی ضمن بیان مطلب فوق افزود: اسفندماه سال […]

رئیس فدراسیون کشتی ضمن بیان این موضوع که با دخالت در انتخابات خطر تعلیق فدراسیون کشتی را تهدید می‌کند، گفت: اگر انتخابات طبیعی برگزار شود، در مجمع هیچکس جز من رای نمی‌آورد مگر آنکه حکمی از قبل صادر شده باشد.

محمدرضا یزدانی خرم در خصوص انتخابات فدراسیون کشتی ضمن بیان مطلب فوق افزود: اسفندماه سال گذشته قرار بود با توجه به انقضای دوره چهار ساله ریاست من در فدراسیون کشتی انتخابات برگزار شود. در این خصوص ثبت نام از کاندیداها صورت گرفت، روز انتخابات نیز تعیین شد و حتی روسای هیئت‌ها را نیز برای شرکت در انتخابات دعوت کردیم.

وی در ادامه افزود: اما در حالی که دو یا سه روز به برگزاری انتخابات باقی مانده بود سازمان تربیت بدنی به ما اعلام کرد که برگزاری این انتخابات را به زمان دیگری موکول کنیم. در آن زمان اعتراض هم کردم که اگر انتخابات برگزار نشود من دیگر رئیس فدراسیون و حتی سرپرست هم نیستم چون حکمی دیگر در این خصوص ندارم اما مسئولان سازمان در آن زمان گفتند که من با مسئولیت آنها به کار خود ادامه دهم. در آن برهه زمانی با توجه به اینکه در رده‌های سنی مختلف مسابقات زیادی را در سطح جهانی و آسیایی داشتیم کار را رها نکرده و وظیفه خود را در فدراسیون انجام دادم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: پس از آنکه وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد، مسئولان این وزارتخانه از ما خواستند که انتخابات برگزار کرده و در این خصوص نیز در روزنامه آگهی بدهیم که ما این کار را انجام دادیم و طبق آیین نامه ۱۰ روز کاری را برای ثبت نام فرصت تعیین کردیم که تا پایان مهلت قانونی تعیین شده ۸ یا ۹ نفر کاندید شده‌اند و روز پنجشنبه نیز این مهلت به پایان رسیده است.

یزدانی خرم تاکید کرد: اما چیزی که عجیب است این است که روز گذشته از وزارت ورزش و جوانان با من تماس گرفتند و خواستند که روز شنبه نیز ثبت نام انجام دهیم. بلافاصله من اعتراض کردم که این موضوع برخلاف آیین نامه است. آنها نیز پاسخ دادند که ما در این مورد از اختیارات خود استفاده می کنیم. ما نیز منتظریم چون مثل اینکه قرار است روز شنبه نفرات جدیدی ثبت نام کنند که به نظر می رسد دو نفر باشند!

من بروم تیم کاری من هم می‌روند
وی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر باید مسئولان وزارت ورزش و جوانان روی رشته‌های مدال‌آور در المپیک مانند کشتی تمرکز بیشتری بگذارند. هم اکنون مسابقات مهمی را برای کسب سهمیه المپیک، آسیایی و جهانی پیش رو داریم و باید در یک تورنمنت مهم در لندن نیز شرکت کنیم. کسب موفقیت در این عرصه‌ها نیاز به سرمایه گذاری و زمان دارد، بنابراین در این مقطع زمانی مهم اگر مسئولان می خواهند رئیس فدراسیون را عوض کنند کار اشتباهی است، چون با این فاصله زمانی اندکی که ما تا المپیک داریم کار خیلی سخت است. در ضمن مطمئن باشید اگر قرار به برکناری من به بهانه انتخابات باشد تیم کاری من نیز در فدراسیون نخواهند ماند.

شنبه روز ثبت نام کاندیداهایی است که حمایت می شوند
رئیس فدراسیون کشتی در خصوص صحبت‌هایی که طی چند روز اخیر در برخی از رسانه‌ها مبنی بر اینکه فلان کاندیدا مورد حمایت و تایید وزارت ورزش و جوانان است، گفت: من در این خصوص با سجادی صحبت کردم و او با قاطعیت به من گفت که حمایت از فلان کاندیدا توسط وی یا وزارت ورزش و جوانان به هیچ وجه صحت ندارد. در حال حاضر با توجه به اینکه وزارت ورزش و جوانان از ما خواسته که شنبه نیز ثبت نام انجام شود، این موضوع طبیعی نبوده و به نظر می رسد که قرار است در این روز افرادی ثبت نام کنند که از حمایت برای انتخاب شدن برخوردارند!

اگر انتخابات قانونی باشد من رای می‌آورم مگر اینکه رئیس از قبل مشخص باشد!
وی اضافه کرد: مطمئن باشید اگر انتخابات طبیعی و قانونی برگزار شود در مجمع فدراسیون کشتی هیچکس به جز من رای نخواهد آورد مگر آنکه حکمی از قبل صادر شده باشد یا کاری انجام دهند که از اختیارات مجمع خارج باشد.

اگر من بروم کشتی تعطیل می ‌شود
یزدانی‌خرم تاکید کرد: اگر چنین اتفاقی بیفتد ضربه بدی به کشتی خواهد خورد چون هیچکدام از افراد این گروه فنی و غیرفنی که با من در فدراسیون کار می کنند باقی نخواهند ماند و کشتی عملا تعطیل خواهد شد.

خطر تعلیق فدراسیون کشتی ایران را تهدید می کند
یزدانی خرم در ادامه اظهار داشت: اگر قرار باشد دخالتی در انتخابات فدراسیون صورت گیرد با توجه به وجه جهانی که فدراسیون کشتی ایران در فیلا دارد، این موضوع اثرات منفی برای کشتی ما خواهد داشت و حتی ممکن است موجب تعلیق فدراسیون نیز بشود.

مشکل یزدانی‌خرم برای ریاست مجدد و قول وزیر
وی در پاسخ به این موضوع که وزارت ورزش و جوانان تاکید کرده که به دلیل بازنشسته بودن نمی توانسته کاندیدای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی شود، خاطر نشان کرد: وزیر ورزش و جوانان به من گفته است، با توجه به عملکردم در فدراسیون کشتی، به دنبال گرفتن مجوز از دولت است تا شامل قانون بازنشسته‌ها برای ثبت نام در انتخابات نشوم.

وی تصریح کرد: من ضمن تشکر از وزیر به دلیل توجهی که نسبت به این موضوع انجام داده و نیت خیری که دارد باید بگویم که ایثارگران با توجه به قانون از این موضوع مستثنی هستند. چون من ۱۱ ماه جبهه داشتم که با اضافه شدن این موضوع به پرونده من از مسائل مربوط به دوشغله و بازنشسته بودن معاف می شوم. البته من مدارکم را در این خصوص به وزارت ورزش ارائه کرده‌ام.

…………………………………….
گفتگو از امید گلمکانی

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید