پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۲۳:۵۲:۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۰ - ۹:۰۶

افزایش قیمت سبد نفتی اوپک در طی یک هفته گذشته

قیمت هر بشکه نفت سبک ایران در یک هفته گذشته در بازارهای جهانی به ۱۱۴ دلار رسید. آمارهای دبیرخانه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) نشان می دهد، قیمت سبد نفتی اوپک در طی یک هفته گذشته از یک روند افزایشی همراه با نوسان روبه رو بوده است. طی این بازه زمانی میانگین هر بشکه نفت […]

قیمت هر بشکه نفت سبک ایران در یک هفته گذشته در بازارهای جهانی به ۱۱۴ دلار رسید.

خبرگزاری فارس: قیمت نفت ایران 114 دلار شد

آمارهای دبیرخانه سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) نشان می دهد، قیمت سبد نفتی اوپک در طی یک هفته گذشته از یک روند افزایشی همراه با نوسان روبه رو بوده است.

طی این بازه زمانی میانگین هر بشکه نفت اوپک از حدود ۱۰۹ دلار به ۱۱۳ دلار عبور و مجددا به ۱۱۱ دلار کاهش یافت و در پایان هفته نیز به ۱۱۲ دلار رسید که با این تغییر و نوسانات قیمت هر بشکه نفت اوپک حدود ۴ دلار افزایش یافت.

براساس این گزارش در مدت مذکور قیمت سبد نفت ایران که یکی از اعضای اوپک به شمار می آید در این تغییرات حدود ۴ دلار افزایش یافت به طوری که در این مدت به طور میانگین به ۱۱۲ دلارو ۴۲ سنت رسید.

براساس آمارهای شرکت ملی نفت ایران در اواخر هفته گذشته میانگین نفت سبک و سنگین ایران به ۱۱۳ دلار و ۶۶ سنت رسید که براین اساس قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران ۱۱۱ دلار و قیمت هر بشکه نفت سبک در بازار های جهانی ۱۱۴ دلار بود.

براین اساس پیش بینی می شود در هفته آینده به دلیل افزایش تولید نفت لیبی که یکی از اعضای اوپک محسوب می شود قیمت نفت نیز با نوساناتی روبه روشود اما باید به یاد داشت که هنوز التهاب بر بازار کشورهای اروپایی حاکم است و جنبش وال استریت نیز دامنه آن فراگیر شده و کشورهای اروپایی و آمریکایی را دچار مشکل کرده است به همین دلیل انتظار می رود قیمت نفت نیز با افزایشی چند دلاری روبه رو شود/فارس

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید