سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۹:۱۹:۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۰ - ۲۱:۲۳

نماینده بیرجند:کشاورزان درحقیقت گنج های مردمند

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد دبیرخانه متمرکز محصولات زعفران، زرشک و عناب امری ضروری است گفت: تشکیل این دبیرخانه در بیرجند در سفر چهارم رئیس جمهور به خراسان جنوبی مصوب شده بیرجند ؛ گزارشگر اعزامی افق ، – حجت الاسلام’ حسین ابراهیمی’  در مراسم اختتامیه نخستین همایش ملی عناب و زرشک […]

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد دبیرخانه متمرکز محصولات زعفران، زرشک و عناب امری ضروری است گفت: تشکیل این دبیرخانه در بیرجند در سفر چهارم رئیس جمهور به خراسان جنوبی مصوب شده

بیرجند ؛ گزارشگر اعزامی افق ، – حجت الاسلام’ حسین ابراهیمی’  در مراسم اختتامیه نخستین همایش ملی عناب و زرشک افزود: ایجاد این دبیرخانه موتور محرکه ای برای رسیدن به اهداف مورد نظر برای بهبود وضعیت این محصولات می باشد.
وی اضافه کرد: بعد از تشکیل دبیرخانه زرشک، زعفران و عناب در خراسان جنوبی، راه اندازی اتاق فکر و برگزاری همایش هایی در این خصوص به منظور انجام تحقیقات بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی رتبه نخست تولید عناب و زرشک را در کشور دارد گفت: حمایت دولت از چرخه تولید تا صادرات محصولات زرشک و عناب که می تواند در اقتصادی ملی اثر گذار باشد ضروری است.
ابراهیمی، بر آموزش و تشویق کشاورزان در تولید بهترین نوع این محصولات تاکید کرد و یادآور شد: معرفی دو محصول زرشک عناب و خواص دارویی آن به مردم در داخل و خارج کشور باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به ۱۳ سال خشکسالی پیاپی در خراسان جنوبی افزود: از آنجایی که کشت و تولید زرشک و عناب، متناسب و سازگار با کم آبی می باشد از اهمیت زیادی در این استان برخوردار است.
وی بر استفاده از ظرفیت های علمی و پتانسیل های موجود خراسان جنوبی در رفع محرومیت این استان تاکید کرد و گفت: کشاورزان درحقیقت گنج های مردمند زیرا با تلاش آنان در تولید انواع محصولات از نعمت های خداوندی بهره می بریم

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید