چهارشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۵:۵۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۷

دانیل اورتگا در راس ریاست جمهوری انتخابات نیکاراگوئه

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری نیکاراگوئه نشان می دهد دانیل اورتگا از دیگر رقبای خود پیشی گرفته است. به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از رویترز ، کمیسیون انتخابات نیکاراگوئه اعلام کرد بر اساس شمارش آرای ۱۸ درصد از شعبه های رای گیری، اورتگا تاکنون شصت و سه ممیز هفت درصد آرا را کسب […]

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری نیکاراگوئه نشان می دهد دانیل اورتگا از دیگر رقبای خود پیشی گرفته است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از رویترز ، کمیسیون انتخابات نیکاراگوئه اعلام کرد بر اساس شمارش آرای ۱۸ درصد از شعبه های رای گیری، اورتگا تاکنون شصت و سه ممیز هفت درصد آرا را کسب کرده است.
فابیو گادیا، رقیب اورتگا که از شخصیت های رادیویی و بازرگان است، تاکنون بیست و نه درصد آرا را بدست آورده است.
نتایج اولیه انتخابات با نتایجی که بر اساس نظرسنجی ها پیش بینی شده بود، اختلاف زیادی دارد و هواداران گادیا، حزب ” ساندینیستا” وابسته به اورتگا را به تقلب در انتخابات، پر کردن صندوقهای رای به منظور عدم امکان رای دادن محافظه کاران متهم کرده اند.
انتخابات دیروز در نیکاراگوئه با خشونت هایی نیز همراه بود. به طوری که در درگیریها در شمال این کشور دست کم نه تن زخمی شدند.
اورتگا که دو دوره ریاست جمهوری نیکاراگوئه را بر عهده داشته است، در پنج سال اخیر با حمایتهای مالی متحد سوسیالیست خود هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا نقش عمده ای در پیشرفت اقتصادی کشورش ایفا کرده است.
اورتگا، فرمانده سابق ارتش شورشی ساندینیستا که در انقلاب سال هزار و نهصد و هفتاد و نه به قدرت رسید و از مخالفان سرسخت آمریکا به شمار می رود، با برنامه هایی برای بهبود وضع بهداشتی و آموزشی قدرت خود را در کشور مستحکم کرده است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید