رسانه های دولتی انگلیس از حراج لباس زیر ملکه انگلیس و جوراب های ملکه ویکتوریا خبر دادند.

این اشیاء به خانواده ثروتمند فوربس که آمریکایی هستند، تعلق داشت. از دیگر اشیا به فروش رسیده یک تخت خواب قدیمی متعلق به خانواده فوربس بود.

به نوشته رسانه های انگلیسی، ملکه این کشور در آستانه مرگ قرار دارد و حتی کارکنان دانشکده خبرنگاری در لندن، نمونه های آزمایشی اعلام مرگ ملکه را در بی بی سی، ملاحظه و ارزیابی کرده اند و یکی از مسوولان بی بی سی به خبرنگاران گفته همانند دیگر سازمان های انگلیسی، بی بی سی نیز برای اعلام مرگ ملکه این کشور آماده شده است.

ملکه که صرفاً به دلیل نَسَب و خون ملکه می شود دارای اختیارات فوق العاده‌ای است. از جمله انعقاد معاهدات‌ و یا فسخ‌ قراردادهای‌ بین‌المللی‌، عزل‌ و نصب‌ وزیران‌، انحلال‌پارلمان‌ (هر دو مجلس)، انتصاب‌ اعضاء مجلس‌ لردها،‌ عزل‌ و نصب‌ نخست‌ وزیر، توشیح‌ لوایح‌ یا طرحهای‌ مصوب‌ پارلمان‌ انگلستان‌، فرماندهی‌ کل نیروهای‌ مسلح‌، تعیین‌ عالیترین‌ مقام‌ قضایی‌ انگلستان‌ و…

الیزابت الکساندرا مری ویندسور

یک گروه مستندساز ایرانی اخیرا اعلام کرد در آستانه شصتمین سال حکومت بی وقفه ملکه الیزابت دوم در انگلیس و کشورهای همسود، درصدد تهیه مستندی تلویزیونی درباره زندگی وی است.

بخشی از مستند مذکور به فساد گسترده در خاندان سلطنتی و تلاش ملکه برای سرپوش گذاشتن بر این فسادها و نیز تلاش وی برای تغییر نگاه مردم به این خاندان، تقویت زمینه ادامه نظام سلطنتی مشروطه در انگلیس و ممالک تابعه و چالشهای مربوط به تعیین یک پادشاهی با ظاهری مقبول برای آینده این کشور اختصاص دارد.

این موضوع دولت انگلیس را دچار نگرانی کرده است چرا که حکومت خاندان سلطنتی از همان روزهای آغازین تا امروز با فساد و انحراف اخلاقی گسترده ای همراه بوده است. سابقه فساد اخلاقی و اقتصادی خاندان سلطنت بریتانیا به بیش از صد سال می رسد و همین امر اعتراض بخشی از انگلیسی ها بویژه مردم سطوح متوسط و پایین را به دنبال داشته است. خانه ساندرینگهام، اقامت‌گاه خصوصی و از اموال شخصی الیزابت دوم ملکه بریتانیا

اردیبهشت ماه امسال هم که مراسم ازدواج نوه ملکه برگزار شد در حدود ۲۰ میلیون پوند برای مالیات‌دهندگان انگلیسی هزینه در بر داشت؛ البته برخی رسانه‌های انگلیس با توجه به تعطیل شدن چهار روزه انگلیس در ایام ازدواج نوه ملکه، گزارش داده‌اند که هزینه واقعی کل مراسم برای اقتصاد انگلیس حدود پنج میلیارد پوند خواهد بود.

این ازدواج که همزمان با رکود اقتصادی در انگلیس و آغاز طرح پرفشار اقتصادی همزمان بود هزاران پلیس و نیروی امنیتی را برای جلوگیری از اعتراض مردم بسیج کرد.