صهیونیست ها معتقدند با آزادی اسرای فلسطینی، روحیه مضاعفی به مقاومت اسلامی فلسطین داده اند و روزهای سختی را باید در آینده انتظار بکشند.
اسحاق مردخای وزیر جنگ اسبق اسرائیل گفت: آزادی اسیران فلسطینی کار اشتباهی بود و سبب بالا رفتن روحیه گروه هایی چون حماس و جهاد اسلامی خواهد شد.
وی که با شبکه ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی مصاحبه می کرد، افزود: در نتیجه آزادی فلسطینی ها از زندان، اسرائیل روزهای سختی را پیش رو خواهد داشت. اسرای آزاد شده به زودی فعالیت های ضد اسرائیلی را از سر می گیرند.
به گزارش خبرگزاری قدس، شائول موفاز نماینده عضو کنست و وزیر سابق نیز گفته است: ما با این اقدام خود فلسطینی ها را تشویق به مقاومت کردیم و احتمالا در آینده تعدادی از نظامیان ما به اسارت درخواهند آمد. ما به آنها مشوق دادیم تا تعداد بیشتری از نیروهای ما را به اسارت درآورند.
در حالی که تزیپی لیونی وزیر خارجه سابق گفته «آزادی اسرای فلسطینی باعث انزوای اسرائیل و تقویت گروه حماس شده»، هاگی بن آرتس داماد نتانیاهو می گوید: من از این پس سعی می کنم با او روبرو نشوم و دست ندهم زیرا نتانیاهو مسئول جان هر اسرائیلی است که در آینده به دست فلسطینی ها کشته شود. او با این کار خود به فلسطینی ها روحیه و جرأت مبارزه داد. ما در زمان آزادی شیخ احمد یاسین نیز می گفتیم او پیرمردی مریض بیش نیست اما هم او پس از آزادی، رهبر انتفاضه دوم شد و بیش از هزار تن از ما را به کام مرگ فرستاد.
وی همچنین گفته است: امضای توافقنامه آزادی اسرای فلسطینی، از هر توافقنامه دیگری در تاریخ اسرائیل ذلت بارتر و دردناک تر بود. حماس به زودی وعده خود برای اسارت نظامیان اسرائیلی را عملی و آرزوهای ما را نقش بر آب می کند. من عاجزم از اینکه بتوانم عواقب تصمیم مقامات تل آویو را وصف کنم. نتانیاهو آدم ضعیفی است.