دو تیم ۲۸ سال قبل در چنین روزی(۲۹ مهر) در جام باشگاههای تهران مقابل هم قرار گرفتند که سرخپوشان با گل علی پروین یک بر صفر این تیم را شکست دادند.

به گزارش افق به نقل از گل، در هفته یازدهم لیگ برتر فردا در ورزشگاه آزادی پرسپولیس میزبان نفت تهران است. دو تیم تاکنون ۷ بار در مسابقات رسمی باهم روبرو شده اند که در هر ۷ بازی پرسپولیس به پیروزی رسیده است. سرخپوشان در این بازی ها ۱۷ گل به نفت زده و فقط ۳ گل دریافت کرده اند.

 اولین دیدار رسمی پرسپولیس و نفت در جام باشگاههای تهران سال ۶۰ بود که پرسپولیس ۲-۱ و با گل های فتح آبادی و کارگر بازی را از نفت برد. در سال ۶۱ پرسپولیس با هت تریک ناصر محمدخانی ۳- صفر نفت را شکست داد و در همان سال در جام حذفی نیز ۲- صفر و با گل های پروین و فتح آبادی  پیروز شد. در فصل ۶۲ با گل پروین و در فصل ۶۶ با گل کارگر با نتایج مشابه ۱- صفر پیروز شد.

فصل قبل نیز در اولین حضور نفت تهران در لیگ برتر، پرسپولیس بازی رفت را با ۲ گل آرفی و یک گل نورمحمدی ۳-۱ از نفت برد و در بازی برگشت نیز ۵-۱ این تیم را درهم کوبید که علی عسگری دو گل زد و بادامکی، نوروزی و تیاگو نیز هر کدام یک گل به ثمر رساندند.

دو تیم در شرایطی روبروی هم قرار می گیرند که پرسپولیس با ۱۲ امتیاز از ۱۰ بازی در رده دهم قرار گرفته است که کمتر سابقه داشته است در این مقطع از فصل، پرسپولیس در نیمه اول جدول حضور نداشته باشد. سرخپوشان بعد از دو برد مقابل سپاسی و صبا، با شکست مقابل مس تا رده دهم سقوط کردند. اما نفت تهران با ۲۱ امتیاز از ۱۰ بازی در صدر جدول قرار گرفته است، در حالی که تا چند روز قبل از آغاز فصل مشخص نبود که در تهران باقی خواهد ماند یا راهی اراک می شود. نفت در ۷ بازی اخیرش بدون شکست بوده است که یک رکورد برای این تیم محسوب می شود.

فصل قبل دو تیم در هفته چهاردهم روبروی هم قرار گرفتند، در حالی که پرسپولیس تیم سوم جدول بود و با صدر جدول فقط یک امتیاز فاصله داشت، اما نفت تهران تیم چهاردهم جدول بود.

دو تیم ۲۸ سال قبل در چنین روزی(۲۹ مهر) در جام باشگاههای تهران مقابل هم قرار گرفتند که سرخپوشان با گل علی پروین یک بر صفر این تیم را شکست دادند.