اخبار داغ نقل و انتقالاتی از استقلال؛ ۲ بازیکن در لیست خرید | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:176128
پ

اخبار داغ نقل و انتقالاتی از استقلال؛ ۲ بازیکن در لیست خرید

سرمربی استقلال تنها نام ۲ بازیکن را به هیات مدیره داده است که اگر موفق به جذب یکی از آنها هم شود به توفیق بزرگی رسیده است.

اخیرا شایعه‌ای از درون استقلال می‌شنویم دال بر اینکه پرویز مظلومی می‌خواهد در نیم فصل بازیکنانی را کنار بگذارد که در راس آن آرش برهانی و میلاد فخرالدینی قرار دارند.

می‌گویند آرش به دلیل اعتراض به نیمکت‌نشینی در لیست خروجی قرار گرفته و میلاد فخرالدینی به دلیل اعتراض به مشکلات مالی باشگاه استقلال و عقب افتادن حقوقش. این خبرها برای آن است تا شاید جا برای دیگران باز شود اما سرمربی استقلال نمی‌خواهد این بازیکنان را از لیست کنار بگذارد و تمام هدفش تقویت تیم است.

در واقع دلیلی هم به کنار گذاشتن این بازیکنان نیست. استقلال در خط حمله با کمبود مهاجم روبه‌رو است و از طرفی آرش برهانی باری روی دوش این تیم نگذاشته و همواره در مقابل نیمکت‌نشینی‌هایش سکوت کرده و یک عنصر کاملا در خدمت تیم محسوب می‌شود.

به مصاحبه‌های برهانی در مواجهه با این سوال که آیا از نیمکت‌نشینی ناراحتی ندارد، خوب توجه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که آرش تا چه اندازه بر اصول پایبند است و نمی‌خواهد برای تیمش حاشیه‌ای ایجاد کند. از سویی رفتن میلاد فخرالدینی نیز به سود استقلال نخواهد بود و پرویز مظلومی نیز علاقه‌ای به جدایی این بازیکن ندارد.

هر قدر هم که سرمربی استقلال بابت آن اشتباه بزرگی که در دربی رخ داد از میلاد رنجیده خاطر باشد اما ریسک کنار گذاشتن چنین بازیکنی را به جان نخواهد خرید.

فخرالدینی بازیکنی است که حالا‌حالاها می‌تواند به کار استقلال آید و در ترکیب آبی‌ها به میدان برود. حال تصور کنید میلاد را اگر بیرون بگذارند آیا اساسا بازیکنی با تجربه و تاثیرگذاری او هست که جذب شود؟ مشکلات مالی را هم که در نظر بگیریم به این نتیجه می‌رسیم که اصولا کنار گذاشتن این بازیکن به صرفه نیست.

حال چرا برخی با استقلال چنین می‌کنند شاید ریشه در همان اهداف شخصی داشته باشد.

* ۲ بازیکن در لیست خرید مظلومی

پرویز مظلومی برای تقویت استقلال دست گذاشته است روی دو بازیکن. پس از اینکه جدایی جاسم کرار از استقلال قطعی شد سرمربی استقلال قصد دارد بازیکنی را به جای این هافبک عراقی به خدمت بگیرد.

لیست استقلال چندان جای مانور ندارد مگر در همینگونه مواردی که بازیکنی جدا شود که جدایی کرار فرصتی را در اختیار استقلال قرار داده تا بازیکنی را به خدمت بگیرد.

در همین راستا مظلومی نام ۲ بازیکن را به هیات مدیره داده است. اگر به مصاحبه روزهای اخیر مظلومی نیز توجه داشته باشیم به این نتیجه می‌رسیم که او برای آوردن جانشینی به جای کرار برنامه‌هایی دارد.

البته مظلومی از انتخاب قطعی جایگزین کرار صحبت کرده که اینگونه نیست و هنوز بازیکنی به طور رسمی جای کرار را نگرفته است. مظلومی تنها نام ۲ بازیکن را به هیات مدیره داده است و اگر هیات مدیره موفق به جذب یکی از آنها هم شود استقلال به توفیق بزرگی رسیده است. نام بختیار رحمانی و داریوش شجاعیان در لیست خریدهای استقلال مشاهده می‌شود. بازیکنانی که شاید برای جذب آنها مشکلاتی باشد.

رحمانی را تراکتورسازی دودستی چسبیده است و بعید به نظر می‌رسد که باشگاه تبریزی به راحتی اجازه خروج او را بدهد. گرچه رحمانی به پایان دوران سربازی‌اش نزدیک می‌شود و نیم فصل می‌تواند از تراکتورسازی جدا شود اما جذب این بازیکن مستلزم رایزنی‌های بسیار با باشگاه تبریزی است.

تراکتور تا امروز نتایج خوبی نگرفته و حتی برای تقویت خود به دنبال بازگرداندن ادینیو است. باشگاهی که می‌خواهد در نیم فصل خودش را تقویت کند خیلی بعید است که به راحتی با جدایی یکی از بهترین‌های فوتبال ایران در سال‌های اخیر موافقت کند.

استقلال اگر واقعا بختیار را می‌خواهد باید بازیکنی را به این باشگاه بدهد و به صورت معاوضه این بازیکن را جذب کند وگرنه پروژه‌اش به بن‌بست خواهد خورد.

درباره داریوش شجاعیان هم اخبار مشابهی به گوش می‌رسد. این بازیکن هم به شدت مورد توجه فراز کمالوند است و سرمربی گسترش در آخرین مصاحبه خود صراحتا اعلام کرد که با جدایی او موافق نیست و این بازیکن را می‌خواهد.

حال چطور استقلالی‌ها اصرار دارند شجاعیان را به خدمت بگیرند شاید به رایزنی‌هایی مربوط می‌شود که در خفا با وی شده است. احتمالا شجاعیان که از وضعیت خود در گسترش راضی نیست به استقلالی‌ها اعلام کرده می‌خواهد از تیمش جدا شود اما باشگاه او مایل به این جدایی نیست که این وضعیت کار جذب شجاعیان را سخت می‌کند.

با این حال باید صبر کرد و دید در بازه نقل و انتقالات نیم فصل چه اتفاقاتی رخ خواهد داد و آیا باشگاه استقلال توان مذاکره و پیش بردن اهداف خود برای جذب این بازیکن را دارد یا خیر؟!

شاید لازم باشد برای جذب شجاعیان نیز بازیکنی به گسترش فولاد داده شود تا آنها با جدایی بازیکن تاثیرگذار خود موافقت کنند.

ایران ورزشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید