کد خبر:16922
پ

عرضه یک کتاب موهن در ایران + عکس

کتاب «ایران در حکومت روحانیون» که در متن و محتوا، حاوى توهین مستقیم به امام راحل و زیر سوال بردن انقلاب و نظام اسلامى است، به راحتى در کتابفروشی های تهران، عرضه می شود.

 

ایران در حکومت روحانیون

نویسنده این کتاب «دیلیپ هیرو» روزنامه‏ نگار هندى مقیم لندن، مورخ و کارشناس مسایل سیاسى است که بعد از پیروزى انقلاب اسلامى چند بار به ایران سفر کرده و آثار زیادى را درباره ایران به رشته تحریر درآورده است.

کتاب‏ هاى «ایران در حکومت روحانیون» (۱۹۸۴٫م)، «ایران: انقلاب از درون» (۱۹۹۸٫م)، «طولانی ترین جنگ» (۱۹۸۹٫م)، «همسایه آرى، دوست نه: ایران و عراق پس از جنگ خلیج‏ فارس» (۲۰۰۱٫م) و «ایران امروز» (۲۰۰۶٫م) آثار وى می باشند که راجع به ایران منتشر شده‏ اند.

کتاب «ایران در حکومت روحانیون» توسط «محمدجواد یعقوبى دارابى» ترجمه و توسط نشر «باز» در ایران منتشر شده که پیش از این توسط «شرکت رولج و کیگان پائل» در لندن به چاپ رسیده بود.

نویسنده در مقالات متعددى ایران را به تعلیق غنی سازى تشویق می کند! و اسلام را تنها ظاهرى براى مردم ایران معرفى می کند.
نکته مهم این است که نشر «باز» به عنوان منتشرکننده این اثر، زیر مجموعه مرکز بازشناسى اسلام و ایران است که «مصطفى میرسلیم» (وزیر اسبق ارشاد) از سال ۱۳۶۸ به عنوان رییس هیأت مدیره آن، فعالیت می کند.

* بخش‏ ها و محورهاى دیگرى از کتاب:
– زیر سؤال بردن افراد مذهبى و طیف ‏هاى وفادار به امام (سپاه، مردم و حزب جمهورى)

– دفاع از حرکات تجزیه‏ طلبانه و قومیت‏گرایى‏

– زیر سؤال بردن شخصیت‏ هاى مذهبى و نادیده گرفتن نقش علما در نهضت ملى شدن صنعت نفت‏

– تعریف و تمجید از خاندان پهلوى‏

– تحریف تاریخ‏

– تحریف نام خلیج فارس‏

– به رسمیت شناختن فرقه ضاله وهابیت‏

و…

باید توجه کرد که اکثر منابع مورد استفاده نویسنده، منابع غربى و برخى چهره‏ هاى ایرانى فرارى بوده‏ اند.

روزنامه و رسانه‏ هایى چون “بى.بى.سى”، “دیلى تلگراف”، “گاردین”، “آبزرور”، “ساندى تایمز”، “واشنگتن پست”، “نیوزویک” و اشخاصی چون “نیکى آرکدى”، “یروند آبراهامیان”، “ادوارد براون”، “شاهرخ اخوى” که به طور قطع با گرایش خاصى اخبار ایران را مخابره می کردند، منبع مورد اعتماد غرب محسوب می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

43 − = 39

کلید مقابل را فعال کنید