کد خبر:168735
پ

جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در ۲۱۰ نقطه جهان برگزار می شود

معاون حقوقی وزیر و سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) در هفته کرامت در ۲۱۰ نقطه جهان برگزار می شود.

حسین نوش آبادی روز چهارشنبه در جشنواره ملی دو بیتی و رباعی رضوی در استان همدان افزود: جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در ۷۷ کشور درحال برگزاری است.
وی ادامه داد: این جشنواره بین المللی فرصت ارزنده ای است که اکنون در نقاط مختلف جهان به آن پرداخته می شود.

**۱۴۰۰ اثر به جشنواره ملی دوبیتی و رباعی رضوی ارسال شد
سخنگوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه از سال ۸۵ همه استان های کشور متقاضی برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) هستند؛ ادامه داد: بخش دو بیتی و رباعی این جشنواره امسال به استان همدان سپرده شد زیرا همدان از استان های برجسته کشور در حوزه شعر و ادب فارسی است.
نوش آبادی افزود: استان همدان شهر شاعر دوبیتی سرای ایران باباطاهر عریان است که خود پایه گذار سبک جدید دوبیتی در کشور بود به این دلیل نیز این استان توانمندی خوبی در برگزاری چنین برنامه هایی دارد.
وی با بیان اینکه سبک باباطاهر شعر فارسی را تکامل بخشید؛ افزود: جشنواره امام رضا (ع) یک فعالیت فرهنگی فاخر است.
معاون وزیر ارشاد عنوان کرد: یک هزارو ۴۰۰ اثر به جشنواره ملی دوبیتی و رباعی رضوی ارسال که با داوری ها ۱۶ اثر به عنوان آثار منتخب به جشنواره معرفی شد.
وی تصریح کرد: هنر جمهوری اسلامی این است که با استفاده از فضای مجازی این حرکت بزرگ فرهنگی را به گوش همگان برساند؛ امروز عده ای نگران شبکه مجازی هستند اما اگر این فضا به درستی مدیریت شود می تواند یک فرصت خوب اجتماعی تلقی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 4

کلید مقابل را فعال کنید