مهر: محمدرضا معصوم‌زادگان مدیر سیما فیلم و سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا روز گذشته یکشنبه ۱۱ خرداد با حضور در یکی از لوکیشن‌های مجموعه «آمین» واقع در مهرشهر کرج که محل استقرار همایون با بازی کاظم بلوچی یکی از شخصیت‌های منفی داستان است با عوامل تولید و بازیگران این اثر به گفتگو نشستند.

در این بازدید معصوم زادگان با تاکید بر این نکته که فعالیت سنگین و همه جانبه‌ای برای آغاز تولید سریال «آمین» صورت گرفته است، اظهار کرد: این مجموعه در حقیقت تصویری محکم از اقتدار نیروی انتظامی‌ در جامعه است و به حول و قوه الهی قرار است به اثری ماندگار تبدیل شود. این سریال با همکاری معاونت اجتماعی ناجا تولید می‌شود که خوشبختانه موسسه ناجی هنر حمایت بسیار خوبی از این اثر داشته است.

عصرانه‌ ناجا در پشت‌صحنه «آمین»+عکس

وی افزود: تیم بسیار خوبی با این مجموعه همکاری می‌کنند که همگی مایه تفاخر هستند؛ از جمله قهرمان ملی و بین المللی کشورمان ‌هادی ساعی که قطعا با توجه به جنس کاراکتری که به او محول شده و توانایی و تبحر این قهرمان به خوبی از عهده آن برخواهد آمد. همچنین ترکیبی از بازیگران پیشکسوت و جوان در کنار یکدیگر بر جذابیت‌های کار افزوده است.

لطفا کسی در داستان کشته نشود

همچنین منتظرالمهدی نیز با ابراز رضایت از روند کار تا به اینجا تاکید کرد: یک نکته اساسی در ساخت این اثر و آثار بعدی با محوریت پلیس باید مورد توجه جدی قرار گیرد و آن پرهیز از خشونت به شکل افراطی آن است به این معنی که تلاش کنید حتی الامکان کسی در داستان کشته نشود و اگر هم بنا بر ضرروت قتلی اتفاق می‌افتد پلیس در آن دخالتی نداشته باشد.

عصرانه‌ ناجا در پشت‌صحنه «آمین»+عکس

شخصیت‌های منفی یک سروگردن از پلیس بالاتر باشند

وی افزود: برای دفع شرارت‌ها، از هنرهای رزمی‌ و کپسول‌های بیهوش‌کننده استفاده شود زیرا مردم باید با دیدن یک اثر پلیسی احساس امنیت و حس کنند پلیس برقرارکننده امنیت و نظم عمومی‌ در جامعه است. همچنین شخصیت‌های منفی باید یک سروگردن بالاتر از افراد پلیس باشند تا از این طریق توانایی و اقتدار ناجا در مواجهه با جرائم بیشتر نمود داشته باشد.

در ادامه جواد نوروزبیگی تهیه کننده کار ضمن ارائه گزارش مختصری از روند تولید اظهار کرد: تمام بازیگران این سریال، خالصانه بسیاری از ضوابط حرفه‌ای کار خود را کنار گذاشتند و همه جانبه به کمک پلیس آمدند و خوشبختانه حمایت مادی و معنوی اداره سینمایی ناجا از ساخت مجموعه «آمین» بسیار خوب بوده است.

منوچهر‌ هادی کارگردان سریال «آمین» نیز درباره تولید این اثر گفت: تاکنون در حدود ۴۰ دقیقه راش از پلان‌های مختلف این کار ضبط شده است که مربوط به قسمت‌های یک، دو و پنج بوده است.

عصرانه‌ ناجا در پشت‌صحنه «آمین»+عکس

نابودی شخصیت‌های منفی به دست خودشان

وی با اشاره به جذابیت‌های موجود در متن «آمین» اظهار کرد: یکی از ویژگی‌هایی این قصه قرار گرفتن شخصیت‌های منفی در مقابل یکدیگر است به این معنی که نابودی افراد به دست خودشان انجام می‌شود.

در ادامه داریوش فرهنگ که ایفا کننده نقش سرهنگ سلیم در این سریال است و بازی او از امروز آغاز می‌شود، اظهار کرد: سریال‌های پلیسی ما باید الگوی درستی از پلیس ایرانی ارائه دهند؛ پلیسی مهربان و دوست داشتنی که امنیت را به مردم منتقل می‌کند و ما تلاش می‌کنیم این امر در مجموعه «آمین» محقق شود.

در این جلسه‌ هادی ساعی ، شاهرخ استخری و کاظم بلوچی از مجموعه بازیگران کار حضور داشتند و پلانی از ملاقات یکی از تبهکاران با کاراکتر همایون تصویربرداری شد.

در این سریال که برای پخش در هفته نیروی انتظامی‌ آماده می‌شود، امین حیایی ، داریوش فرهنگ، کاظم بلوچی،‌ هادی ساعی، بهناز جعفری، آشا محرابی، سودابه بیضایی، امیررضا زرین بخش و شاهرخ استخری به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان «آمین» به قلم زامیاد سعدوندیان آمده است: سرهنگ شیرازی، فرمانده تیم ویژه آمین مسئول رسیدگی به پروژه مجرم و خلافکار فراری، همایون تمدن که سال گذشته طی عملیات گروگان گیری برادر سرهنگ را به شهادت رسانده است. پلیس با کشف کانتینری حامل مواد مخدر به ردی از همایون می‌رسد. همزمان فرزند همایون برای مراسم سالگرد مرگ همسرش مریم نوین وارد ایران شده و مامورین علاوه بر بررسی سر نخ کانتینر، وی را نیز جهت رسیدن به همایون تحت نظر می‌گیرند اما…