جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۲۱:۲۷:۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۱

منشی کلینتون درباره رسوایی اش با او زبان باز کرد

تصاویر مونیکا لوینسکی که به خاطر رابطه‌ جنسی با بیل کلینتون به شهرتی جهانی دست یافت، پس از ۲۰ سال می‌گوید از او سوءاستفاده شده است.

، مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید، در اواسط دهه‌ی ۹۰ میلادی به واسطه‌ی رابطه‌ی غیراخلاقی با بیل کلینتون، رئیس جمهور وقت آمریکا، به شهرتی جهانی دست یافت. رابطه‌ای که “رسوایی لوینسکی” یا “مونیکاگیت” نام گرفت.

مونیکا لوینسکی حالا پس از سال‌ها سکوت، تصمیم گرفته است با گذشته‌ی خود تسویه حساب کند و برای همیشه کابوس آنچه را‌ که بین او و رئیس جمهور آمریکا گذشت، پشت سر بگذارد.

لوینسکی در مقاله‌ای برای مجله‌ی «ونیتی فر» می‌نویسد: من شدیدا از آنچه که میان من و رئیس‌جمهور کلینتون اتفاق افتاد، پشیمان هستم. معلوم است که رئیس من از من سوء‌ استفاده کرده است. من برای حفظ موقعیت کلینتون قربانی شدم. در مقاله‌ی «شرم و بقا» لوینسکی  ۴۰ ساله ، برای اولین بار از رابطه‌ی ویرانگر خود با کلینتون می‌گوید. از پیشنهادهای میلیون دلاری تا چندین بار اقدام برای خودکشی …

کارآموز پیشین کاخ سفید می‌گوید، به دلیل وضعیت استهزا آوری که پس از افشای رابطه با کلینتون در تمامی دنیا برای او به وجود آمده بود، حتی چندین بار به خودکشی فکر کرده است. لوینسکی می‌گوید با گذشت سال‌ها حتی حالا هم گاهی مردم کوچه و خیابان او را می‌شناسند و ماجرای او همچنان دست‌مایه‌ی نوشته‌هایی در رسانه‌هاست.

 

در عکسی که لوینسکی را در کنار کلینتون نشان می‌دهد، لوینسکی لباسی آبی بر تن دارد؛ پیراهنی که گفته می‌شود اسپرم کلینتون روی آن پیدا شده است.

در سال ۱۹۹۹ مجلس سنای آمریکا کلینتون را به اتهام ادای شهادت دروغ و تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت محاکمه کرد. اما کلینتون با یک رای اضافی توانست از برکناری رهایی یابد. با وجود رهایی از استیضاح، این رسوایی به شدت دومین دوره ریاست‌جمهوری او را، از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱، تحت تأثیر قرار داد.

لوینسکی اشاره می‌کند که یکی از دلایل او برای سخن گفتن در این‌باره و پایان بخشیدن به داستان این ماجرای عشقی، تلاش‌های هیلاری، همسر کلینتون، برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در آمریکاست.

لوینسکی می‌گوید: «زمان آن رسیده است که سرک کشیدن به گذشته من و آینده‌ی دیگران پایان بگیرد.» هیلاری کلینتون نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکاست. هر چند که هیلاری کلینتون پس از شکست در انتخابات مقدماتی ۲۰۰۸ تاکنون رسما برای شرکت در انتخابات آینده آمادگی خود را اعلام نکرده است.

در فوریه سال جاری یکی از دوستان نزدیک کلینتون مدارکی را منتشر کرد که در آن هیلاری کلینتون، کارآموز پیشین سال‌های دهه‌ی ۹۰ [اشاره به مونیکا لوینسکی] را “یک شخصیت خنده‌دار دیوانه‌ی خودشیفته” خوانده بود. مونیکا لوینسکی در این باره می‌گوید: «نخستین باری که این جمله را شنیدم گفتم اگر این بدترین جمله‌ای باشد که خانم کلینتون در مورد من گفته است، باید بگویم که شانس آورده‌ام».

گفتنی است لوینسکی همه‌ی گمانه‌زنی‌هایی را که از دریافت پول توسط او برای سکوت کردن در مورد رابطه‌اش با کلینتون حکایت می‌شوند را رد کرده و می‌گوید: «هیچ چیزی از حقیقت به اندازه‌ی این ادعا، دور نیست.»

ما هستیم

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید