جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۷:۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۸

واشنگتن: گزارش وال‌استریت ژورنال درباره برنامه هسته‌ای ایران درست نبود

مدیر انجمن کنترل تسلیحاتی آمریکا به ادعای چند روز پیش یک روزنامه آمریکایی درباره برنامه هسته‌ای ایران که بر پایه گزارش‌هایی از گروهک منافقین مطرح شده بود، واکنش نشان داد.

«داریل کیمبال»، مدیر انجمن کنترل تسلیحاتی آمریکا به گزارشی از روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال که با استناد به گزارشی از منافقین اتهاماتی درباره برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده بود، واکنش نشان داد.

طبق گزارش پایگاه خبری «نیشن»، آقای کیمبال با بیان اینکه برخی از گزارش‌های «مجاهدین خلق» درباره ایران صحیح نبوده‌اند از انتشار این گزارش در صفحه سردبیر و نه در قسمت اخبار ابراز تعجب کرده است.

این مقام آمریکایی درباره گزارش این روزنامه آمریکایی گفت: «جای تعجب است که این گزارش در بخش سرمقاله انتشار یافته بود. به نظر نمی‌رسد ویراستارها تلاشی برای بررسی صحت اطلاعات آن کرده باشند و آنها (اکنون) از آن حمایت نمی‌کنند.»

فارس/روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال دو روز پیش با استناد به گزارشی از گروهک منافقین، ایران را به ادامه تحقیقات هسته‌ای، با حفظ هسته مرکزی تیم تحقیقات در زمینه تسلیحات اتمی متهم کرده بود.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک نیز در یک بیانیه مطبوعاتی ادعاهای مندرج در سرمقاله روزنامه «وال استریت ژورنال» در شماره مورخ ششم خرداد ماه جاری در مورد برنامه هسته ای ایران را بی پایه و اساس خوانده و آن را جعل واقعیات و تحریف حقائق دانسته بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید