جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۷:۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۹:۰۰

به‌واسطه خط مشی و تدبیر امام(ره) هیچ خطری ایران را تهدید نمی‌کند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خمین گفت: هیچ خطری ایران را به واسطه این خط مشی و تدبیر امام(ره) تهدید نمی‌کند به شرطی که هم عملی و هم نظری پیرو تدابیر، اندیشه و سیاست‌های تبیین شده امام راحل(ره) و ولایت فقیه باشیم.

محسن رضایی در دومین روز کنگره بین‌المللی چشمه آفتاب که به منظور معرفی شخصیت پدر امام(ره) در خمین درحال برگزاری است، با اشاره به برگزاری کنگره چشمه افتاب اظهار کرد: این کنگره برای آن برگزار می‌شود تا با خاندان امام(ره)، کسی که راه سعادتمندی ما را ترسیم کرد آشنا شویم.

وی افزود: شخصیت بزرگ امام خمینی(ره) که یکی از معروفترین شخصیت های قرن بیستم است و جهان را تکان داد و کمتر کشوری در دنیا بود که از اخبار ایران بی خبر باشد و یا تحت تاثیر تلاطم و امواج قدرتمند انقلاب ایران اسلامی قرار نگرفته باشد، انفجار نور در ایران را کسی در منظر جهان قرار داد که در خمین متولد شد، زندگی کرد و پرورش یافت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جایگاه علمی و دینی امام(ره) و خاندان ایشان گفت: خانواده امام(ره) اهل جهاد و علم بودند بطوریکه پدر امام(ره) از چهره های بارز مبارزات مجاهدانه بود و هم از مجتهدان و فقیهان ان دوران بطوریکه به درجه‌ای از علم و فقاهت رسید که به فخر مجتهدین معروف و نامیده شد؛ همه ما و نسل بعدما مدیون امام(ره) و تلاش خاندان ایشان هستیم.

وی بنیان گذاشتن فلسفه سیاست را از اقدامات مهم امام(ره) برشمرد و گفت: مهمترین کار امام بنیان گذاشتن فلسه سیاست حکومت داری در ایران بود زیرا با مطالع تاریخ درمی یابیم که اصلی ترین سبب انحراف پادشاهان در طول تاریخ نداشتن فلسفه سیاست حکومت داری است.

رضایی تصریح کرد: این درحالی بود که در دوره پهلوی و شاهنشاهی در ایران، فلسفه سیاسی ایران در غرب از بین رفته بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: معمار کبیرانقلاب برای حاکمان و نخبگان کشور اسلامی یک مسیر سیاسی و یک فلسفه برمبنای توحید را بنا نهاد.

رضایی تصریح کرد: آموزه امام(ره) برای ما این بود که فرمودند کلمه توحید بدون توحید کلمه امکان پذیر نیست و باید وحدت کلمه و برائت از مشرکین باشد و همواره در جامعه اسلامی تسری یابد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یگانه پرستی و تفرقه را دو قطب مخالف هم نامید و گفت: یگانه پرستی با تفرقه و جدایی سازگار نیست زیرا تفرقه شرک عملی بوده و با توحید عملی قابل جمع نیست.

رضایی افزود: در سیاسی عملی امام(ره) بیشترین واژه نیز همین معنا و مفهوم است و برهمین پایه و اساس امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی ایران را بنا نهاده، همه را در صراط المستقیم جمع کرده و کار شگرف و بزرگی را اجرایی کرد.

وی تصریح کرد: اگر به دنبال پیشرفت هستیم باید این فلسفه سیاسی که امام(ره) آموخته در زندگی پیاده سازیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حرکت در مسیر توحید را از الزامات جمهوری اسلامی ایران برشمرد وگفت: اگر انتقاد براساس توحیدصورت نگیرد و وحدت کلمه را از بین ببرد راه درست و صحیح انقلاب طی نمی شود.

رضایی افزود: امام مسیری مشخص را تبیین و سختی راه را نیز خود ایشان متحمل شد و طی کرد.

وی تصریح کرد: اگر امروز در جامعه بیکاری وجود دارد از عملکرد جمهوری اسلامی نیست، باید بدانیم راهی که امام(ره) ترسیم کرده را طی نمی کنیم زیرا این راه به مشکل و انسداد نمی‌رسد و راه امام(ره) راه سعادت است.

رضایی افزود: مهمترین کار امام(ره) فلسفه سیاست حکومتداری در ایران اسلامی است و هیچ خطری ایران را به واسطه این خط مشی و تدبیر امام(ره) تهدید نمی‌کند به شرطی که هم عملی و هم نظری پیرو تدابیر، اندیشه و سیاست‌های تبیین شده امام راحل(ره) و ولایت فقیه باشیم.

وی تصریح کرد: امروز موقفه بازگشت به خود برمبنای تدابیر و اندیشه امام خمینی(ره) است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید