پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۰۷:۲۵:۵۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۱۳

از سیل بنیان‌کن شبکه‌هایی که بنیان اخلاقی و عفت عمومی خانواده را هدف قرار داده‌اند نگرانیم

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای و هجمه قرار دادن بنیان‌های خانواده گفت: از شبکه‌هایی که بنیان اخلاقی و بی عفتی عمومی خانواده را هدف قرار داده سخت نگرانیم.

به گزارش  روابط عمومی دیوان عالی کشور آیت‌الله احمد محسنی‌گرکانی رئیس دیوان‌عالی کشور در متنی با عنوان «محجوریت از فرهنگ قرآن» آورده است: دانش‌پژوهان قرآنی سعی می‌کنند مردم را با زیبایی‌ها و مفاهیم عالی قرآن آشنا کنند که جوانان فهیم ما بدانند و بفهمند که امروز روی‌آوردن به اندیشه و تفکر قرآنی و بصیرت پیدا کردن در آن، سعادت آنان را رقم می‌زند. زندگی با قرآن راحتی را برای آنها به ارمغان می‌آورد. نتیجه جدایی از فرهنگ قرآن به دام گسترده دشمنان فرهنگ قرآن کریم افتادن است.

وی ادامه داد: گرچه جای تاسف دارد ما در دوران مهجوریت قرآن کریم از نگاه تدبر و تفکر و عمل قرار داریم، اما دانشمندان و روحانیون نباید با جوانان و نسل سوم و چهارم انقلاب فاصله داشته باشند به ویژه دانشگاهیان که در لب مرز مشکلات فرهنگی قرار دارند با شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی و لوح‌های فشرده که مروج بی عفتی و فساد اخلاقی‌اند، روبرو هستند.

رئیس دیوانعالی کشور گفت: دشمن از این طریق به بنیان‌های فکری و اخلاقی جوانان حمله کرده و از ۴ هزار شبکه ماهواره ۱۲۰ شبکه آن به سمت ایران اسلامی سرازیر شده است، از شبکه‌هایی که به مسائل سیاسی دست‌اندازی می‌کنند و همچنین علیه فقهاء اسلامی مسائلی را مطرح می‌کنند نگرانیم، اما از شبکه‌هایی که بنیان اخلاقی و بی عفتی عمومی خانواده را هدف قرار داده سخت نگرانیم. امروز اسلام گرایان، مبلغان، حوزه‌های علمیه، مراجع عالیقدر نظام و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌بایست تدبیر ویژه برای پیشگیری از این سیل «بنیان‌کن» بنمایند که فردا دیر است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید