سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۲۰:۵۳:۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۳

از رونالدو تا علی پیژامه در انتخابات ریاست جمهوری مصر + تصاویر

پس از اینکه رئیس ستاد مرکزی انتخابات اعلام کرده که رأی دهندگان می‌توانند در برگه رأی و مقابل نام کاندیدای مورد نظر خود، کلمه «دوستت دارم» را بنویسند برخی از رأی دهندگان نیز عبارات دیگری بر روی برگه ها نوشتند.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ انتخابات ریاست جمهوری مصر، امروز درحالی دومین و آخرین روز خود را پشت سر می‌گذارد که روز اول انتخابات با حاشیه‌هایی همراه بود.

«عبد العزیز سالمان» رئیس ستاد مرکزی انتخابات اعلام کرده که رأی دهندگان می‌توانند در برگه رأی و مقابل نام کاندیدای مورد نظر خود، کلمه «دوستت دارم» را بنویسند و یا عکس «قلب» ترسیم کنند و این کار موجب باطل شدن رأی آنان نخواهد شد!

سالمان افزود: کشیدن تصویر قلب یا هر علامت دیگری در کنار نام کاندیدا، نشانه درستی رأی است.

برخی از رأی دهندگان نیز عبارات عجیبی بر روی برگه‌های رأی نوشته‌اند.

اما برخی دیگر که فوتبال را به انتخابات ترجیح داده اند نام فوتبالیستهای معروف و مورد علاقه خود را بر روی برگه های رأی نوشته‌اند.

یکی از آنان نام «کریستین رونالدو» ستاره رئال مادرید و دیگری نام «سرخیو راموس» مدافع این تیم را بر روی برگه رأی نوشته‌ است.

رونالدو رییس مصر

راموس رییس مصر

شهروند دیگر مصری نام «محمد ابوتریکه» بازیکن تیم فوتبال الاهلی مصر را بر روی برگه نوشته است.

محمد محمد ابوتریکه

از سوی دیگر در اولین روز برگزاری انتخابات «علی پیژامه» مجری و کمدین مصری درحالی که میکروفون شبکه دریم۲ را در دست داشت موفق به مصاحبه با عبدالفتاح السیسی نشد.

علی پیژامه که به دلیل نوع پوشش به چنین لقبی شناخته می‌شود تلاش زیادی کرد تا خود را به نامزد انتخابات ریاست جمهوری برساند که با برخورد شدید محافظ شخصی عبدالفتاح السیسی مواجه شد و از ناحیه صورت هدف مشت وی قرار گرفت.

السیسی نیز پس از اقدام محافظش برای عذرخواهی از علی پیژامه وارد عمل شد و عینک این مجری را به وی تحویل داد.
دومین روز از رای گیری انتخابات ریاست جمهوری مصر در حالی شروع شد که گمانه زنی ها درباره احتمال پیروزی عبدالفتاح السیسی بر «حمدین صباحی» رهبر چپگرا در این انتخابات افزایش یافته است.

السیسی در انتخابات ریاست جمهوری که هفته پیش برای رای دهی مصری های مقیم خارج در ۱۲۴ کشور برگزار شد، ۹۴ممیز پنج درصد آراء را کسب کرد. بالغ بر ۳۰۰ هزار مصری مقیم خارج در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کردند.

دولت مصر برای افزایش میزان مشارکت رای دهندگان در انتخابات روز سه شنبه را تعطیل رسمی اعلام کرد.

این نخستین انتخاباتی است که از زمان برکناری «محمد مرسی» از سمت ریاست جمهوری در سال گذشته تاکنون در مصر برگزار می‌شود.

………………

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید