پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۲۳:۲۲:۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۷

سایت باشگاه سایپا علیه گزارش گر فوتبال بیانیه ای صادر کرد.

سایت باشگاه سایپا علیه مزدک میرزایی بیانیه ای صادر کرد. سایت باشگاه سایپا درباره گزارشگر دیدار تیم‌های ایران و قطر نوشت: “فوتبال به عنوان پرطرفدارترین رشته ورزشی دنیا، علاوه بر برخورداری از ظرفیت‌های مهارتی و فن‌آورانه ورزشی، وجوه رسانه‌ای پرجنبه‌ای را نیز به خود دیده است. رسانه‌ای که برخلاف چند دهه قبل، نه تنها دیگر […]

سایت باشگاه سایپا علیه مزدک میرزایی بیانیه ای صادر کرد.

سایت باشگاه سایپا درباره گزارشگر دیدار تیم‌های ایران و قطر نوشت: “فوتبال به عنوان پرطرفدارترین رشته ورزشی دنیا، علاوه بر برخورداری از ظرفیت‌های مهارتی و فن‌آورانه ورزشی، وجوه رسانه‌ای پرجنبه‌ای را نیز به خود دیده است.

رسانه‌ای که برخلاف چند دهه قبل، نه تنها دیگر چشم‌ها و گوش‌های عاشقانش را تسخیر می‌کند بلکه ذهن و روح آنها را نیز فرا می‌گیرد. چه بسیار کشورهایی که از راه فوتبال میانبری بر پیشرفت‌ها و دوستی‌ها، زدند و چونان نردبانی از آن به نفع اعتلاء جامعه ملی بالا رفته‌اند.
امری که با سهل‌انگاری و یا خدای ناخواسته بدخواهی، زمینه تحقق آن در میان جامعه ما می‌تواند رو به تحلیل گذارده و آسیب ببیند.

در خلال گزارش دیدار تیم‌ملی فوتبال کشورمان مقابل قطر، گزارشگر محترم رسانه ملی با تعابیری ناروا و غیرمنصفانه، نسبت‌هایی به یکی از جوانان شایسته و سرمایه‌های ارزشمند فوتبال ملی روا داشت که تعجب برانگیز و غیر منتظره بود.

گزارشگر محترم در خلال مسابقه، سربازی را که با عضله اسپاسم کرده و با علم به تمام شدن تعویض‌های فرمانده‌اش تا دقیقه ۹۰ میدان داری می‌کرد «ستون پنجم تیم حریف» خواند! جوان چالاکی که به تعبیر عموم صاحب‌نظران در رده پدیده‌های نوظهور فوتبال آسیا جای داده می‌شود.

باعث تأسف‌ است! آیا واقعاً گزارشگر محترم رسانه ملی، معنی ستون پنجم و خیانت سرباز به وطن را می‌دانست و از این لفظ استفاده کرد؟!
نمی دانیم! ولی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا حق خود می‌داند تا با گزارشگر محترم رسانه ملی کشورش در مقام دفاع از این بی‌مهری صحبت کند.

آقای گزارشگر!
آیا از دست دادن فرصت‌های گل در رشته فوتبال اتفاقی غیرمعمول است؟
آیا تمام بازیکنان فوتبال در سراسر دنیا در تمام روزهای فوتبالی خود در شرایط عالی قرار دارند؟
آیا کلیه مهاجمین مورد علاقه شخصی شما تمامی فرصت‌های خود را در یک بازی ۹۰دقیقه‌ای به گل تبدیل می‌کنند؟
آیا یک بازیکن بسیار ضعیف در بدترین روز فوتبالی خود می‌تواند خودش را تعویض کند؟
آیا یک گزارشگر بهتر از سرمربی تیم ملی ایران از وضعیت فنی تیم و تشخیص حضور بازیکن در میدان مطلع است؟
آیا مهاجم مورد علاقه شما می‌تواند از فاصله کمتر از ۵متر در مقابل توپی با آن سرعت، عکس‌العمل نشان‌داده و خود را کنار بکشد؟

آقای گزارشگر! خسته نباشید!
تریبون رسانه ملی ما باز هم در اختیار شما است کریمانه از آن استفاده کنید و به خود ببالید.
سال‌های سال بعد دیگر کسی یادش نمی‌ماند که در شب نیمه شهریور سال ۹۰ تلاش بی‌وقفه شما برای تخریب کریم انصاری فرد چگونه با خوردن گل تساوی ایران از قطر خاتمه یافت!
چرا که می‌دانستید کلامتان تأثیر خود را گذاشته است. حالا دیگر فقط کمی شانس می‌خواستید تا تیم ملی کشورتان نتواند در عین برتری گل پیروزی را به ثمر برساند.
و آن وقت شما می‌توانستید بنشینید و چای بخورید و به خود و فهم فوتبالیتان ببالید. فهمی که بیشتر از سر‌مربی تیم ملی بود.
چه اشکالی دارد اگر روزنامه‌ها فردا به کریم حمله کنند؟

نفس شما دنبال چیز دیگری بود که به دست آورد. ثروت ملی و منفعت ملی دیگر چه معنا می‌دهد؟!
شرکت فرهنگی ورزشی سایپا ضمن اعتراض به بهره‌گیری آقای گزارشگر از الفاظ نامناسب، نسبت به کلیه بازیکنان غیور و سربازان فداکار تیم ملی فوتبال ایران، امیدوار است که انصاف و ادب مراعات شود و مطمئن است که جوانان سلحشور ایران اسلامی حتی ذره‌ای از صفات کریمه برادران شهید، جانباز، مفقودالاثر و آزاده خود را از دست نداده‌اند.
آری آنان تا لحظه آخر مبارزه کرده و به لطف خدا قهرمانانه به جام جهانی خواهند رفت.
به امید حضور تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان در مرحله پایانی جام جهانی برزیل! “

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید