پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۳:۳۳
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۸

عسگر اولادی: فقط ۱۵میلیون نفر شرایط دریافت یارانه را دارند

او خاطرنشان کرد: ما هر آنچه لازم بود برای بهبودهای اقتصاد کشور به دولت گفته‌ایم. حال این که دولت اصرار دارد به همه مردم یارانه دهد دیگر جای حرفی برای ما باقی نمی‌گذارد.

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: از نظر ما فقط ۱۵ میلیون نفر در کشور شرایط دریافت یارانه نقدی را دارند و اصرار دولت برای پرداخت یارانه نقدی به همه مردم منطقی نیست.

اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن ابراز نگرانی از احتمال افزایش نرخ تورم بیان کرد: دولت تصمیم دارد نرخ تورم را در سال جاری به ۲۵ درصد برساند اما با سیاست‌هایی که درحال حاضر اتخاذ کرده بعید است به این هدف برسد.

وی ادامه داد: پرداخت یارانه نقدی به شکل فعلی از سوی دولت به همه مردم باید هر چه سریع‌تر متوقف شود، وگرنه افزایش نقدینگی در بخش‌های غیر تولیدی تورم‌زا است.

عسگراولادی افزود: در فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها این نگرانی وجود دارد که نرخ تورم حتی به ۳۰ درصد هم برسد.

او خاطرنشان کرد: ما هر آنچه لازم بود برای بهبودهای اقتصاد کشور به دولت گفته‌ایم. حال این که دولت اصرار دارد به همه مردم یارانه دهد دیگر جای حرفی برای ما باقی نمی‌گذارد.

وی در پایان با بیان این‌که پرداخت یارانه نقدی به شکل فعلی باید در سال جاری متوقف شود گفت:‌ در غیر این صورت هدفگذاری‌ها برای کاهش نرخ تورم تا ۲۵ درصد محقق نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و پس از درخواست دولت از مردم برای ثبت نام مجدد یارانه در فروردین ماه امسال حدود ۷۳ میلیون سرپرست خانوار برای دریافت یارانه ثبت نام کردند و حدود دو میلیون و ۴۰۰ سرپرست خانوار نیز انصراف دادند. با وجود این‌که دولت هشدار داده بود که ثبت‌نام کنندگانی که اطلاعات اقتصادی واقعی خود را درج نکنند جریمه خواهد کرد ولی بررسی صحت و سقم اطلاعات یارانه‌ای مردم هنوز به پایان نرسیده و تمامی ۷۳ میلیون ثبت‌نام کننده، یارانه ماه اردیبهشت را دریافت کردند.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

تعداد نظرات منتشر شده: 1
 • محمد
  ۳۰ / اردیبهشت / ۱۳۹۳

  اگه ممکنه یکی نقش ایشون رو در تصمیم گیریهای کلان اقتصادی مملکت برامون ترسیم کنه.
  قبل از پایان دوره احمدی نژاد ایشون گفتند: بنظر میاد دولت میخواد دلار رو با نرخ ۳۰۰۰ تومن تحویل بده. که در نهایت این اظهار نظرشون و یا تعین تکلیف غیرمستقیمشون به نتیجه رسید.
  در جای دیگری گفتند اگه یه روز رابطه ایران و آمریکا خوب بشه من میخوام از ریاست اتاق بازرگانی ایران و چین به ریاست اتاق بازرگانی ایران و آمریکا بروم. داریم میبینیم که برخی از رجال بخوبی دارند فرمایشات گهربار ایشون رو به کرسی مینشونند.
  حالا هم که برای پیشبرد اهداف اقتصادیشون میخواهند فقط به ۱۵ میلیون یارانه بدهند.
  یعنی فساد و رشوه بگیری اونقدر بین رجال وسعت پیدا کرده که همه ملت دارند فدای خواسته های یک نفر میشوند؟