سایت ویکی لیکس اعلام کرد که تعداد زیادی از سندهای این سایت پیش از بازبینی و تنظیم به سرقت رفته و به صورت آنلاین هم اکنون در دسترس کاربران اینترنت قرار دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، روز سه شنبه ویکی لیکس از هک سایت خود خبر داد و شب گذشته نیز اعلام کرد که بخشی از اسناد محرمانه ای را که هنوز آنها را بازبینی نکرده بود به سرقت رفته و بر روی اینترنت قرار گرفته است.

روش کار ویکی لیکس به این صورت بود که اسناد محرمانه را پس از دریافت تنظیم می کرد و حتی بخشهایی از آنها را نیز حذف کرده و سپس فقط سه روزنامه که یکی از آنها گاردین بود می توانست به این اسناد دست پیدا کنند، اما اکنون با این کار اسناد محرمانه دولت آمریکا بدون فیلتر ویکی لیکس منتشر شده و این می تواند تبعات سنگینی را برای ایالات متحده در بر داشته باشد.

افق – مهر در همین رابطه ویکی لیکس دوخبرنگار گاردین را که مسئول برداشت اطلاعات از ویکی لیکس هستند متهم کرده که در کتابی که در اوایل سال جاری منتشر کرده اند درباره رمز عبور ویکی لیکس و نحوه دسترسی به اطلاعات در این سایت، مطلب نوشته اند و همین امر به هکرها کمک کرده تا بتوانند به اسناد ویکی لیکس دسترسی پیدا کنند .