یک کارشناس مسائل استراتژیک با تشریح ابعاد تحولات بزرگ در خاورمیانه و شمال آفریقا، خواستار توجه ملت‌های منطقه به سناریوهای آمریکا و غرب برای سوءاستفاده‌ از خیزش‌های انقلابی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حمیدرضا مقدم‌فر در جمع نخبگان شهرستان ری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اساتید دانشگاه گفت: اتفاقات بزرگی در خاورمیانه و جهان در حال رخ دادن است و این اتفاقات بزرگ‌تر از آن است که در تحلیل‌های رایج این روزها طرح شود.
مقدم‌فر در تشریح نگرانی‌های موجود در ارتباط با موج بیداری اسلامی و انقلاب‌های شمال آفریقا و غرب آسیا، یکی از این نگرانی‌ها را سرنوشت لیبی پس از پیروزی و حذف قذافی دانست و افزود: امروز در دو حوزه لیبی و سوریه نگرانی وجود دارد؛ نگرانی در مورد لیبی نسبت به سرنوشت پیروزی و نتیجه مجاهدت‌های مردم مسلمان این کشور است.
وی نقطه عزیمت انحراف در حرکت مردمی لیبی را در جنس معارضه و تبدیل حرکت نرم مردمی به حرکت سخت چریکی و مبارزه مسلحانه مردم دانست و بیان کرد: برخلاف خیزش اسلامی در سایر کشورها ورود مردم لیبی به فاز مسلحانه سه عارضه داشت؛ طولانی شدن زمان رسیدن به پیروزی، بهانه دادن به دست قذافی برای سرکوب مسلحانه مردم و بالاخره بهانه‌ای برای ورود آمریکایی‌‌ها و ناتو به صحنه لیبی و در دست گرفتن اوضاع پس از پیروزی برای ماندن طولانی مدت در منطقه و چپاول نفت و انرژی سرشار این کشور بود.
این کارشناس مسائل استراتژیک، نگرانی دوم را در حوزه کشور سوریه عنوان کرد و افزود: آمریکایی‌ها با تحریک قومیت‌ها و کمک ویژه عربستان سعودی، تلاش می‌کنند یک جنگ نرم و انقلاب کاریکاتوری در سوریه راه بیندازند.
مقدم‌فر با اشاره به جنگ روانی و فشار رسانه‌ای مثل اقدامات شبکه‌های العربیه و الجزیره و رسانه‌های غربی مثل بی‌بی‌سی عربی و سی‌ان‌ان، ضرورت یک اقدام سریع برای اصلاحات و نیز روشنگری افکار عمومی مردم سوریه و ملت‌های منطقه را از جمله راهکارهای مناسب برای مقابله با جنگ نرم آمریکایی دانست.
مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس همچنین با اشاره به شرایط سیاسی در داخل کشورمان عنوان کرد: تداوم گفتمان اصول‌گرایی و حفظ و حراست از آن به عنوان یک راهبرد اساسی از جانب تمام دوستداران انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد و انسجام و ائتلاف تمام سلیقه‌ها و طیف‌های درون جریان اصول‌گرایی برای انتخابات مجلس نهم، کلید پیروزی و موفقیت خواهد بود.
وی افزود: ارائه لیست واحد و نشان دادن چهره‌ای منسجم، ولایتمدار، باصفا و با اخلاص از اصولگرایان برای مردم، مایه امیدواری آنها خواهد بود و دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را هم مأیوس و می‌کند.
این کارشناس مسایل سیاسی، مکانیزم جبهه متحد اصول‌گرایی (۸+۷) و حضور آیت‌‌الله مهدی کنی و برخی بزرگان در آن را بسیار ارزشمند دانست و اضافه کرد: مشارکت فعالانه مجتهدین به عنوان نهاد روحانیت اصیل انقلاب اسلامی، در فرایندهای مردم‌سالاری اسلامی به ویژه برای ایجاد همگرایی و اجماع طیف‌های مختلف اصولگرا یک فرصت طلایی و سرمایه گران‌سنگی است که باید قدرشناس آن بود.