کاهش محبوبیت کنگره درامریکا

نمایی از ساختمان کنگره امریکا
بر اساس نتایج یک نظرسنجی‌ که اخیرا منتشر شده، میزان محبوبیت کنگره در میان مردم امریکا به طور بی‌سابقه‎ای کاهش یافته است .

به گزارش خبرنگار پرس تی‎وی، این نظرسنجی که از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس انجام شده، نشان می‎دهد که نارضایتی رای دهندگان از عملکرد کنگره در پایین ترین سطح خود قرار گرفته است .

بر اساس این نظر سنجی، ۸۷ درصد از پرسش شوندگان امریکایی عملکرد کنگره را تایید نمی کنند وبیشتر این نارضایتی نیز مستقیما متوجه جمهوری‌خواهان و جنبش چای است.

لری برنز از شورای امور همشایر، معتقد است که کاهش حمایت امریکایی‎ها از نمایندگان کنگره این کشور، بی‎دلیل نیست.

لری برنز در همین خصوص تصریح کرد، اتلاف هزینه‎های گزاف از سوی کنگره و بی‌توجهی آن‎ها به مسایل مردم، از جمله عوامل شکاف میان مردم و نمایندگان امریکایی است.

نتایج دیگر نظرسنجی‌ها نیز از پایین آمدن میزان محبوبیت کنگره به پایین ترین سطح حکایت دارد.

بر اساس نتایج این نظر سنجی‌ها ، از ماه ژوئن تاکنون میزان رضایت مردم از کنگره ، ۱۲٫۹ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، امریکایی‌ها همچنین فشارها بر کنگره را افزایش داده و برمواضع خود پافشاری می کنند.

نظرسنجی‌های اخیر همچنین از کاهش ۲۰ درصدی میزان محبوبیت کنگره حکایت دارد که این آمار در دوره‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

جمهوری‌خواهان و دموکرات‎ها، نارضایتی خود را از کنگره ابراز و ۳۰ درصد از افراد وابسته به احزاب مستقل نیز می گویند،آنان به هیچ یک از دو حزب اعتماد ندارند.

درهمین حال حتی برخی از کارشناسان بر این باورند که امریکا در صورت داشتن نظام پارلمانی مشابه کشورهای اروپایی، می توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

بر اساس این گزارش، هرچند که کنگره امریکا اکنون درتعطیلات به سر می برد اما پس از آن که فعالیت خود را در ماه سپتامبر از سرگیرد، مردم این کشور بهتر به این موضوع پی خواهند برد که آیا صدای فریاد آن‌ها شنیده می شود یا نه و نمایندگان هم نشان خواهند داد که چقدر برای کشورشان کار خواهند کرد.