سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۲۱:۰۲:۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۴

بان کی مون:اجرای پیمان منع کامل آزمایش های هسته ای ضروری است

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز پنجشنبه اعلام کرد برای رها شدن جهان از آزمایش ها و سلاح های هسته ای، دستیابی به پیشرفت هایی در اجرای پیمان منع کامل آزمایش های هسته ای ضروری است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از وین، بان کی مون با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ما برای […]

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز پنجشنبه اعلام کرد برای رها شدن جهان از آزمایش ها و سلاح های هسته ای، دستیابی به پیشرفت هایی در اجرای پیمان منع کامل آزمایش های هسته ای ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از وین، بان کی مون با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ما برای رسیدن به جهانی عاری از آزمایش ها و سلاح های هسته ای نیاز داریم که پیشرفت های مهمی در اجرای پیمان منع کامل آزمایش های هسته ای انجام گیرد.

دبیر کل سازمان ملل در این بیانیه از همه کشورهای جهان که هنوز پیمان منع کامل آزمایش های هسته ای را تصویب نکرده اند خواست تصویب این پیمان را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

وی افزود: تعلیق های داوطلبانه کنونی در زمینه آزمایش تسلیحات هسته ای بااینکه ارزشمند است ولی به هیچ عنوان نمی تواند جایگزینی برای ممنوعیت جهانی (این قبیل آزمایش ها) شود. پیمان منع کامل آزمایش های هسته ای از غیر نظامی گرفته تا نظامی در سال هزار ونهصد و نودو شش منعقد شد و از آن زمان تاکنون صد وهشتاد و دو کشور از جمله پنج قدرت اصلی هسته ای جهان ،آن را امضا کرده اند. تا وقتی که آمریکا، چین و اسرائیل پیمان منع کامل آزمایش های هسته ای تصویب نکنند این پیمان اجرایی نخواهد شد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید